Muži podali v Brně nadějný výkon

V zápase 19. kola česko-slovenské interligy odehráli házenkáři Cementu Hranice vyrovnanou partii s domácím celkem Házená Brno. Teprve v závěrečných minutách zápasu dokázali domácí hráči potvrdit roli favorita, vytvořili si rozhodující náskok a ten už udrželi. Výkon našeho týmu však byl příslibem pro důležité nedělní utkání, kdy od 10.30 hodin na domácí palubovce přivítá předposlední Bardějov. Chtějí-li se Hranice dostat z posledního místa, musí zvítězit.

Házená Brno - HC Cement Hranice
31 : 26 (16 : 12)

Sestava a branky Hranic: Štolcar, Kosatík – Petr Žurek 1, Samiec, Kolmajer 8/2, Martin Žůrek 3, Pernička 4, Ševeček, Pavel Blaha, Gajda 5, Pörsök, Dobeš 5, Hojník, Strádal. Rozhodčí: Novák, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 6 – 5. Diváků: 200.

Náš tým v Brně dvakrát vedl, bohužel však jen 1:0 a 3:2. Přesto se našim hráčům dařilo držet domácí střelce "na uzdě" a ještě v 15. minutě drželi nerozhodný stav 8:8. Teprve v dalších minutách se domácí dokázali více střelecky prosadit. Vybojovali si třígólový náskok, který udrželi až do přestávky.

V úvodu druhé půle byli domácí aktivnější, svůj náskok zvýšili až na šest branek – 20:14, to je však nejspíš uspokojilo, polevili a náš tým vycítil šanci. Za šest minut dokázal snížit na dvoubrankový rozdíl 22:20. Tento nadějný stav hosté drželi až do 51. minuty, kdy prohrávali 27:25, teprve pak si domácí díky třem zásahům Buriánka vytvořili rozhodující náskok, který už si nenechali vzít.

Další výsledky 19. kola:

Košice - Kostelec na Hané 29:25 (11:10), Frýdek-Místek - Bratislava 29:26 (16:12), Prešov - Karviná 43:36 (25:20), Bardejov - Považská Bystrica 25:31 (13:14), Dukla Praha - Sečovce 40:22 (17:10). Zápas Nové Zámky – Zubří se nehrál.