Výkon jak po flámu

Jako by na palubovku nastoupili rovnou po celonočním flámování, tak se trenéru Frankovi jevili jeho svěřenci ve druhém zápase skupiny o 5.-12. místo proti Napajedlům. Prohrou si náš tým zkomplikoval postup do bojů o 5.- 8. místo a předposlednímu celku základní části notně pozvedl sebevědomí. Středeční rozhodující zápas proto nebude nijak lehkou záležitostí, protože hosté budou mít psychickou výhodu – mohou jen překvapit. Náš tým bude naopak pod tlakem, protože nic jinéhop než vítězství a postup se od něj nečeká.

TJ FS Napajedla - TJ Cement Hranice
23 : 19 (11 : 11), stav série 1 : 1

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, L. Fabián – Bláha, Bičaník, Skřídlo 1, Pernička 3, Ševeček 1, Kovařík 4/1, Štípek, Hojník 3, Kolmajer 5/1, Valášek 2.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/2. Vyloučení: 7 - 6. Diskvalifikace: 1 – 1 (Hnilička – Bičaník). Diváků: 120.

Domácí měli lepší vstup do utkání a v 6. minutě už vedli 3:0. Hosté se jen pomalu dostávali do tempa a na 5:5 vyrovnali až v 17. minutě. O osm minut později už vedli 9:7 a zdálo se, že konečně začnou plnit roli favorita. To se ale nestalo, bojující domácí tým využil hranických chyb a do poločasu srovnal na 11:11.
Po přestávce se Napajedla dokonce ujala vedení, ale ve 40. minutě už zase hosté vedli 14:12 a o pět minut později 16:14. Pak ale náš tým, ve snaze rychle rozhodnout zápas ve svůj prospěch začal kupit technické chyby, domácí čtyřmi góly otočili na 18:16 a nezměrnou bojovností dotáhli zápas k vítězství 23:19.

Trenér Cementu Frank nám k zápasu řekl:
"Předvedli jsme katastrofální výkon, přirovnal bych to k tréninku po prohýřené noci. Tragický výkon předvedly zejména spojky – Valášek, Hojník a Bičaník, který navíc dostal červenou kartu. Obrana byla tentokrát lepší než útok, procentuálně jsme měli katastrofální účinnost střelby. Za stavu 16:14 jsme začali zbytečně spěchat a nepochopitelnýma chybama jsme se dostali do křeče a do situace, kdy už proti obětavě bojujícím domácím nešlo se zápasem nic udělat. Jediný, kdo snesl přísnější měřítka byl brankář Martin Fabián, který dostal v zápase přednost před doléčujícím se Luďkem. Teď nás čeká důkladné „mytí hlav“, musíme dát mužstvo do středy dohromady. Hlavně opory Valášek a Hojník se musí nad sebou zamyslet a začít hrát to, co se od nich očekává."

Rozhodující zápas se hraje ve středu 5. dubna od 18 hodin v Hranicích.