V závěru se k nám přiklonilo štěstí

V prvním zápase skupiny o 5.- 8. naši házenkáři zvítězili a to i přesto, že hodně chybovali a sami soupeři umožnili udržovat si po celý zápas šanci na solidní výsledek. K tomu, aby postoupil do bojů o 5. místo potřebuje náš tým ještě jednou vyhrát. Příležitost k tomu bude mít už o víkendu v Třeboni.

TJ Cement Hranice – Jiskra Třeboň
26 : 24 (12 : 12), stav série 1:0

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Bláha, Stržínek, Samiec, Bičaník 3, Skřídlo, Pernička 5, Ševeček 3, Kovařík 5, Štípek, Hojník 4, Valášek 1/1, Kolmajer 5/1.
Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2. Vyloučení: 6 - 11. Diskvalifikace 0 – 2 (Kejval, Bicek) Diváků: 200.

Celou první půli se soupeři střídali ve vedení, ani jeden tým ale nevedl víc než o branku a po třiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 12:12.
Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Až po deseti minutáchdruhé půle domácí po rychlých kombinačních akcích otočili z 14:15 na 17:15 a zdálo se, že konečně našli recept na zdolání pevné třeboňské obrany. Vzápětí se ale dopustili několika chyb a do vedení šli opět hosté. Hranice opět srovnaly a znovu se opakovalo přetahování o výsledek. V závěru, za stavu 24:24 se ale Třeboňští ve snaze o vstřelení rozhodující branky dopustili chyb, faulovali a rozhodčí je přísně poslali do trojnásobného oslabení. Toho domácí využili, vstřelili další dva góly a vyhráli.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Nevyšel nám začátek, neproměnili jsme šance a místo vedení 6:2 to bylo 3:3. Takže zápas byl pořád dramatický a žádné družstvo si nevytvořilo náskok. Zápas se nepovedl hlavně Bičaníkovi, který měl šance, ale bohužel je neproměnil. Hodně střel nám pochytal gólman Třeboně Petržela, hráči si na něj nevěřili a v závěru místo střelby raději volili alibistickou přihrávku. Nikdo na sebe nechtěl vzít zodpovědnost, stále nám v týmu chybí tahoun. Obrana byla znovu lepší než útok.“