Kolaps z úvodu přivodil porážku s Lovosicemi

V utkání 3. kola házenkářské extraligy nezvládl domácí tým úvod zápasu s Lovosicemi a zabral až za hrozivého stavu 1:10. Jiný tým by už zápas „zabalil“, naše mužstvo se ale vzchopilo a dvě minuty před přestávkou srovnalo. Poločas nakonec hosté vyhráli 14:15. Ve 40. minutě šel náš tým dokonce do vedení, ale síly, které vydal v první půli do dotahování náskoku soupeře mu chyběly v závěru, kdy hosté znovu otočili stav ve svůj prospěch a výhru už nepustili.
TJ Cement Hranice – HK Město Lovosice
26 : 27 (14 : 15)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek, Hradil 6, Bičaník 7, Skřídlo, Pernička 6, Ševeček, Gřes 1, Štípek, Hojník 3, Valášek 1, Kolmajer 2.
Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/0 - 3/3. Vyloučení: 4:7. Diváků: 400.

Náš tým se hned v úvodu ujal vedení, pak ale přišel nepochopitelný útlum, dalších šestnáct minut nedal branku, naopak hosté jich nasázeli deset. Ani tento nepříznivý vývoj domácí nezlomil, následující sedmiminutovku vyhráli 8:1 a ve 28. minutě dokonce srovnali na 13:13. V závěru poločasu ale hosté znovu odskočili a do kabin šli s vedením 14:15.
V úvodních minutách druhé půle se oba týmy pravidelně střídaly ve střílení branek, pak ale Hranice tříbrankovou šňůrou ve 40. minutě otočily na 19:18. Ještě o šest minut později vedl náš tým 21:20, pak ale hráčům začaly docházet síly a soupeř se dostal znovu do vedení, které si se štěstím udržel až do konce.
Trenér Frank k zápasu řekl:
“Ač se to nezdá, zápas jsme si prohráli v samém jeho úvodu. Za stavu 1:10 jsme museli vynaložit enormní množství sil na zkorigování hrozivého skóre a ty nám pak chyběly. V závěru zápasu nás taky opustilo sportovní štěstí, když jsme dostali tři dost nešťastné branky. Lovosice mají silný a zkušený tým, přesto musím poděkovat svým svěřencům, že za tak nepříznivého stavu zápas nezabalili a dokázali ho ještě pořádně zdramatizovat. Na porážku teď musíme rychle zapomenout a soustředit se na zápas s Brnem, kde je naší povinností zvítězit.“

Další výsledky 3. kola:
Dukla - Zubří 21:22, Karviná - Bystřice p. H. 29:22, KP Brno - Třeboň 26:29, Frýdek-Místek - Kopřivnice 28:30, Plzeň - Jičín 21:27.