HIL: voda v podpalubí

Ani ve třetím zápase skupiny o udržení v házenkářské interlize nedokázali aši hráči zvítězit, čímž značně utrpěly jejich šance na udržení v soutěži. Navíc Louny, jejich nejbližší soupeř v boji o záchranu překvapivě vezou bod ze Zubří a na náš tým už mají dvoubodový náskok a navíc vysoce aktivní skóre za vzájemného utkání, což může být při rovnosti bodů rozhodující faktor.

HC Cement Hranice – HK Sokol Kostelec

24 : 30 (12 : 17)

Domácí hned v úvodu neproměnili dvě šance a do vedení se dostali hosté. Až do stavu 3:3 se Cementu vždy podařilo rychle odpovědět na branku hostí, pak ale udělali několik chyb v útoku, které Kostelečtí z brejků nekompromisně trestali. Ve 14. minutě vedli 7:4, o čtyři minuty později 11:4 a ve 24 minutě dokonce 15:7. Zásluhu na jejich vysokém vedení měl především výborný Luděk Fabian, kterému se dařilo daleko víc, než Štolcarovi v domácí brance. Do přestávky se domácím přeci jen podařilo zlepšit úspěšnost střelby a zkorigovali skóre na 12:17.

Ve druhém poločase nastoupil do branky Cementu Raška, domácí bojovali, začalo se jim dařit i střelecky a ve 38. minutě snížili už na 17:19. Jenomže na ně znovu padla nervozita, opět kazili přihrávky i střelbu, čehož hosté pohotově využili. Za dvě minuty už znovu vedli o čtyři góly a do domácí branky se znovu vrátil Štolcar. Ani tato výměna však nepomohla, Kostelec dále vládl na hřišti a postupně zvyšoval skóre až na konečných 24:30.

Řekli po utkání:

Jan Hegar, trenér Kostelce:“Po celý zápas jsme si udržovali mírnou převahu, vytvořili si náskok aten udržovali až do konce. Mužstvo podalo kolektivní výkon, odpovídá tomu i rozložení vstřelených branek. Výborně zachytal Luděk Fabian. Jsem rád, že jsme udělali další krok ke konečnému pátému místu a v tomto rytmu a nasazení se budeme snažit odehrát i zbývající utkání.“

Lumír Zátopek, trenér Cementu Hranice: “Blahopřeji soupeři k vítězství. Pro nás to byl velmi špatný zápas. Byli jsme pod tlakem, hráči nezvládali jsme koncovku, soupeř nás přehrál v rychlém protiútoku a byl velice silný i na postu gólmana. My jsme si nějaké šance vytvořili, ale neproměnili je, což už je problém posledních tří čtyř zápasů. Mužstvo nepodává výkon na jaký má a to vše se odvíjí od toho, že se nedělají body, nejsou výsledky a kluci si nevěří.“

Branky: Žůrek 6/3, Valášek 5, Kolmajer 4, Skřídlo a Žurek 3, Drabík, Stržínek a Pernička 1 – Veselý 6/1, Kuzo a Vařák 5, Tůma 4, Grulich, Kovařík a Hradil 3, Galus 1/1. Sedmimetrové hody: 6/3 – 2/2. Vyloučení: 5 – 6. Diskvalifikace: 1 – 0 (Skřídlo) Rozhodčí: Vaník, Pavlát. Diváků: 250.

Sestava Cementu: Raška, Štolcar – Drabík, Žurek, Žůrek, Skřídlo, Pernička, Kolmajer, Stržínek, Valášek, Vaško, Štekl, Štípek. Trenér: Lumír Zátopek.

Další výsledky ve skupinách o udržení

ČR:
HC Gumárny Zubří - SHK Louny 29:29 (16:14)

SR: MŠK Hlohovec - HK 47 Trnava 18:28 (9:14), ŠKP Bratislava - ŠKP Sečovce 29:26 (15:13)