Nečekaný kolaps ve druhé půli

Jen s dvanácti hráči, bez zraněných Kolmajera a Skřídla nastoupili muži na palubovce předposlední Plzně. Tým odjížděl do západočeké metropole jako favorit a nikdo si nepřipouštěl jiný výsledek než výhru a zisk dvou bodů. O to krutější bylo vystřízlivění. Přestože se v první půli hrála vyrovnaná házená, v té druhé náš tým šetnácti brankami těžce vyškolil sedmnáctiletý dorostenec Cvikl.

TJ Lokomotiva Plzeň – TJ Cement Hranice
38 : 29 (18 : 15)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, L. Fabián – Stržínek 2, Samiec, Hradil 3, Bičaník 4, Pernička 4, Ševeček, Gřes 3, Štípek 1, Hojník 7, Valášek 5.
Rozhodčí: Radová, Trunečková. Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/0. Vyloučení: 8:6. Diskvalifikace: 1:1 (Klíma – Stržínek) Diváků: 330.

Zápas jsme začali dobře, dostali se do dvoubrankového vedení – 1:3, a mírný náskok si udržovali až do 20. minuty, kdy Plzeň vyrovnala na 10:10. Domácí pak běhěm dvou minut odskočili na 13:10, za další dvě minuty už ale bylo opět skóre srovnáno – 13:13. V poslední pětiminutovce byli ale domácí lepší a do kabin šli s tříbranovým náskokem 18:15.
Druhou půli začal náš tým snížením na 18:16, ale poté už začali „úřadovat“ domácí v čele se střelecky disponovaným dorostencem Cviklem. Ve 45. minutě vedli 29:20 a přestože Hraničtí ještě snížili na 29:24, na výhře domácích se už nic nezměnilo. Za dvě minuty třemi góly utnuli veškeré snahy hostů o korekci výsledku a v exhibičním tempu dokráčeli k šokující výhře 38:29. S výkonem předvedým v Plzni se tak případný boj o čtvrtou příčku stává utopií.

Další výsledky 19. kola:
Dukla - Karviná 25:29, Kopřivnice - Bystřice p. H. 23:21, Zubří - Lovosice 32:24, Frýdek-Místek - Brno 34:21, Jičín - Třeboň 26:20.