Muži ukončili sezónu ve velkém stylu

Přestože se v posledních zápasech musel náš tým vyrovnávat s rozsáhlou marodkou a odchodem do té doby nejproduktivnějšího střelce Hojníka na hostování, zvládl konec nadstavbové části nad očekávání dobře. Z posledních čtyř domácích zápasů dokázal tři vyhrát, jen s Karvinou prohrál díky dvěma gólům v posledních minutách. Také v zápasech na hřištích soupeřů (s vyjímkou Dukly), dokázali hráči domácí týmy řádně potrápit.

TJ Cement Hranice – HK Město Lovosice
31 : 30 (18 : 17)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 4/1, Hradil 6/1, Bičaník 8, Pernička 2, Gřes 5, Štípek 2, Valášek 4, Potiška.
Rozhodčí: Novák, Kohout. Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/6. Vyloučení: 4:4. Diváků: 100.

Domácí nastoupili opět jen se sedmi hráči v poli, ale na palubovce to nebylo příliš znát. Hosté sice v úvodu chvíli vedli, v 5. minutě se ale domácí tým dostal do vedení, v 10. minutě vedl 7:5 a o osm minut později už 12:7. Závěr poločasu ale vyšel lépe Lovosicím, které snížily až na 18:17.
Po přestávce hranickou sestavu doplnil Potiška a domácí si opět vybudovali mírný náskok, který dokázaly do 48. minuty zvýšit až na rozdíl tří branek – 27:24. Pak ale přišel útlum, náš tým pět minut nedal gól, ale výborně ho podržel Luděk Fabián v brance. Z mnoha pokusů hostí nechytil jen dva a držel tak naděje domácích na první vítezství nad Lovosicemi v této sezóně. Přesto hosté dokázali dvě minuty před koncem srovnat na 29:29. Na to Hraničtí odpověděli dalším gólem, ale vzápětí hosté se štěstím znovu vyrovnali ze sedmičky. V poslední minutě se domácí vydali na zteč soupeřovy branky, dvakrát byl úspěšný gólman hostí, ale po taktickém time-outu pokračovali v ofenzivě a osm vteřin před koncem se podařilo Hradilovi skórovat. Lovosice se ještě pokusily o rychlou odpověď, ale skórovat už nestihly.
Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Je to pro nás cenná výhra, protože jsme s Lovosicemi ještě letos nebodovali. Ukončili jsme sezónu vítezstvím a to je taky dobře, myslím že závěr soutěže nás i přes početnou marodku zastihl v dobré formě. Také dnes největším dílem k naší výhře přispěl Luděk Fabián, který nás hlavně v závěru hodně podržel. I přes slabší chvíle v první půlce jsem s výkonem mužstva vcelku spokojen, prakticky celý zápas jsme vedli a nakonec zaslouženě vyhráli, takže cestu domů bez bodu si dnes vyzkouší Lovosičtí.“

Další výsledky nadstavby:
o 1.- 6. místo: Zubří - Dukla Praha 29:22, Karviná - Jičín 30:16
o 7.- 12. místo: Brno - Třeboň 22:36, Plzeň - Bystřice p.H. 36:30, Frýdek-Místek - Kopřivnice 35:28.