Špatný vstup do utkání rozhodl o porážce

Stejně jako vloni náš celek nezvládl úvod zápasu s Lovosicemi. Dotahování nepříznivého skóre ho pak stálo hodně sil, které chyběly v závěru utkání.

TJ Cement Hranice – HK Město Lovosice
29 : 31 (11 : 13)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, Vatolík – Szymon 4/2, Brůna 6, Indrák, Hradil 6, Ruber, Skřídlo, Čadra 6, Weglorz, Štípek 2, Hojník 1, Valášek 4, Steiger.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/4. Vyloučení: 6:6. Diskvalifikace: 0 – 1 (Brabec) Diváků: 250.

Od začátku zápasu byli hosté aktivnější, snáze se dostávali před naši branku a své šance proměňovali. Naopak domácí hráli nervózně, před brankou soupeře si mnohdy nevěděli rady a jejich občasné střelecké pokusy suverénně likvidoval Kylíšek v brance Lovosic. Ty od počátku vedly a skóre postupně navyšovaly až na hrozivých 9:4 a 10:5 ve 21. minutě. To už ale v brance nestál L. Fabián, ale Vatolík, jehož procento úspěšnosti bylo přeci jen o poznání vyšší. Až v poslední desetiminutovce se domácí tým zmátořil, zpevnil obranu a ve 28. minutě srovnal na 10:10. V přílišné euforii však hráči znovu chybovali a dovolili soupeři znovu odskočit na dvoubrankový rozdíl, takže po první půli byl na ukazateli stav 11:13.
Po přestávce začali hrát domácí mnohem zodpovědněji než v první půli a ve 46. minutě srovnali na 20:20. Za čtyři minuty dokonce vedli 24:22 a 25:23. Zdálo se, že konečně našli recept na soupeřovu tvrdou obranu. Jenomže v zápětí opět polevili v obraně a hosté toho dokonale využili. Pěti brankami otočili na 25:28 a nedokázala jim v tom zabránit ani další výměna brankářů. Lovosice už své vedení udržely a po roce si opět z Hranic odvážejí oba body.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“V úvodu nebyl náš výkon dobrý, cítil jsem tam nervozitu, přeci jenom máme nový tým a bylo to v tomhle složení naše první soutěžní utkání. Nezachytili jsme úvod, v 15. minutě jsme prohrávali o pět branek, což na hráče dost dolehlo. Ale změnili jsme obranný systém a podařilo se nám srovnat. Škoda toho závěru poločasu, kdy nám soupeř znovu odskočil. Ve druhé půli už to bylo podstatně lepší, dokázali jsme otočit stav v náš prospěch, ale stálo nás to hodně sil a závěr jsme i díky tomu nezvládli. Hlavní rozdíl mezi naší hrou a hrou Lovosic byl v tom, že zatímco oni dávali góly z dálky, my je nedávali, byl tam velký rozdíl ve hře spojek a taky Luděk Fabián neměl dnes svůj den. Vatolík byl dnes mnohem lepší, ale v závěru nás oba brankáři nepodrželi, což ale platí i o obranné činnosti.“

Zatím známé výsledky 1. kola:
Karviná - Prešov 35:26, Plzeň - Třeboň 29:25, Hustopeče - Frýdek-Místek 35:29. Zápasy Jičín – Dukla a Zubří – Bystřice p. H. se budou hrát ve středu 12. září.