Neproměněné šance nás připravily o body

V dalším extraligovém utkání jsme doma přivítali aktuálního mistra ligy - Baník Karviná.

TJ Cement Hranice – HCB Karviná 28 : 30 (15 : 16)

Přestože náš tým podstatnou část první půle vedl, postupně 5:2, 8:6, 11:10 a 14:12, byl to nakonec mistrovský tým z Karviné, kdo odcházel po prvním poločase do kabin o jednu branku úspěšnější – 15:16.
Ve druhé půli hosté svůj náskok pozvolna zvyšovali a sedm minut před koncem vedli 28:22 a zdálo se být rozhodnuto. Domácí tým ale zabojoval, dokázal snížit až na dvoubrankový rozdíl, ale zahozená sedmička a další neúspěšné střelecké pokusy mu cestu k bodovému zisku uzavřely.

Nejvíce branek: Stržínek 8, Brůna 6, Kovařík 6/3 – Sliwka 8/4, Kružík 5, Hastík 4.
Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/5 – 6/5. Vyloučení: 4 - 3. Diskvalifikace: 1 – 0 (Stržínek) Diváků: 400.

Další výsledky 6. kola:
Prešov - Bystřice p.H. 31:23, Zubří - Hustopeče 37:19, Plzeň - Jičín 28:17, Třeboň - Dukla 18:29, Kopřivnice - Frýdek-Místek 29:28.

(viki, foto: M. Třískala)