Konec posvícení

Porážkou v Zubří přišel náš extraligový tým o svou letošní neporazitelnost, přesto zůstává o skóre v čele tabulky před Plzní. Sobotní zápas ukázal, že forma a sehranost týmu ještě zdaleka není stoprocentní a že je pošetilé předpokládat, že výkon, který mužstvo předvedlo proti Karviné, bude předvádět v každém zápase.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice
31 : 23 (17 : 13)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 3/4, Brůna 2/5, Brož, Ruber 1/3, Čadra 2 (1)/3 (1), Indrák 1/2, Bajgar 5/9, Samiec, Kovařík, Tůma 4 (2)/10 (3), Galus 3 (0)/5 (1), Diviš 2/4.
Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmimetrové hody: 2/4 - 3/5. Vyloučení: 5:3. ČK: Tůma. Diváků: 1100.

Náš tým měl výborný vstup do utkání a v 9. minutě vedl 6:1. Na to domácí kouč reagoval time-outem, načež se domácí vzpamatovali, zpevnili obranu a začali dotahovat. K tomu jim také pomohl i náš tým který sedm minut nedal branku a tak po šestibrankové šňůře vedlo v 19. minutě Zubří 10:8. Do 28. minuty se nám podařilo ještě snížit na 14:13, ale oslabení v závěru poločasu jsme zaplatilitřemi góly a do kabin odcházeli se čtyřbrankovým mankem 17:13.
Ve druhé půli už měli navrch jen domácí, kteří postupně zvýšili náskok na 23:18, následně náš tým nedal další sedmičku a přišel o vyloučeného Tůmu, což znamenalo konec nadějí. Zubří odskočilo na 27:18 a zápas pak pohodlně dovedlo do vítězného konce.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"Vyšel nám vstup do zápasu, ale po time-outu domácí zpevnili obranu a naopak my jsme se dostali do útlumu, nedali pár šancí a umožnili jsme domácím rychle otočit skóre. V závěru poločasu jsme pak ještě dostali tři branky v oslabení a už jsme tušili, že se tohle manko bude těžko stahovat. Přesto jsme i po přestávce bojovali, ale domácí už byli rozjetí a nepustili nás už zpět do hry. Hráčům bych chtěl poděkovat za bojovnost a snahu až do konce zápasu."

Další výsledky 6. kola:
Karviná – Jičín 31:20, Třeboň - Kopřivnice 26:24, Frýdek-Místek-Plzeň 28:33, Přerov - Dvůr Králové 35:22.