Chyběla pevná obrana a souhra v útočné fázi

Dokud naši hráčii vyznávali v první půli poctivou a agresivní obranu a vepředu sázeli na kolektivní pojetí s řadou překvapivých finálních přihrávek, drželi s favorizovanou Duklou herně i gólově krok. Ale sotva po přestávce polevili v obraně a v útoku začli hrát více na sebe, bylo zle. Zkušení hosté si bleskově vytvořili dostatečný náskok, který pak v pohodě uhlídali.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha
31 : 34 (14 : 15)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 1/1, Brůna 2/6, Brož, Zbránek, Čadra 7 (1)/11 (1), Indrák, Bajgar 4/10, Samiec, Kovařík 3/4, Tůma 4/10, Galus 7(2)/8 (2), Diviš 3/6.
Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 4/5 – 0. Vyloučení: 6 - 8. ČK: přímá Polášek (Dukla). Diváků: 350.

V úvodu zápasu se hosté dostali do vedení, Hranice ale rychle otočily a ve 13. minutě vedly 8:5. Trenér Dukly Pauza si ale vzal time-out a po dalších třinácti minutách už hosté vedli 14:12 a do šaten šli s těsným náskokem 15:14.
Stejný průběh měly i první minuty po přestávce. Hranice rychle otočily na 16:15, ale Dukla opět zvrátila skóre ve svůj prospěch a v 38. minutě už měla čtyřbrankový náskok 22:18. Domácí ještě snížili na 20:22, pak ale začali dělat individuální chyby a Dukla rázem vedla 21:28 a přestože se Hraničtí snažili, na víc než snížení na konečných 31:34 už jim nestačily síly.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“V prvním poločase to bylo hodně vyrovnané utkání a oba týmy předváděly pohlednou házenou. Ve druhé půli jsem u našeho týmu postrádal důraz v obraně, tam jsme brankáři vůbec nepomohli a díky střelbě z nepřipravených pozic a příliš individuální hře některých jednotlivců, postrádající kolektivní pojetí, jsme ztráceli mnoho míčů. Oproti tomu Dukla hrála zkušeně, pohlídala si to a my jsme vlastními chybami ztratili šanci zápas otočit. Soupeř vyhrál zaslouženě a my máme o čem přemýšlet.“

K dalšímu zápasu nastoupí náš tým v neděli 8. listopadu od 10.30 hodin doma proti Přerovu.