Týmu chyběla Veřmiřovského údernost a branky

MHC Bardejov - HC Cement Hranice
33 : 26 (16 : 11)

Branky: Buzinkay 10, Jenčík 7, Seman 6/1, Novotný 4, Šimíček 3, Sudimák 2, Marcin 1 - Pernička 8, Bláha. 6/1, Gřes 4, Veřmiřovský M. 3, Hojník 2, Bergendi 2/1, Gajda 1.

Rozhodčí: M. Leška, P. Leška. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/2. Vyloučení: 5 - 4. Diváků: 500.

Důležitý pro vítězství domácích byl už úvod zápasu, v němž hráli třikrát za sebou oslabeni o jednoho hráče, ale Hosté nedokázali přesilovky využít, naopak je prohráli 1:4. Bardějov pak postupně zvyšoval skóre až na poločasových 16:11.

Ve druhé půli se Hraničtí pokusili o zvrat, snížili, ale znovu ve vlastních přesilovkách nedokázali proměnit vyložené šance, chybovali a umožnili domácím dovést zápas do vítězného konce. Mnohokrát je se štěstím podržel brankář Kerekeš.

Trenér Hranic Lumír Zátopek nám k zápasu řekl:

Rozhodly naše velice špatně zahrané přesilovky. V úvodu zápasu, za nerozhodného stavu jsme hráli tři v řadě, ale všechny jsme prohráli. Totéž se stalo ve druhé půli, když jsme stáhli náskok domácích na tři góly, ale následující přesilovku jsme prohráli nula tři. Citelně nám chyběl Luboš Veřmiřovský, který zůstal doma s virózou. Jeho absencí se ztratila údernost spojek. Dobrý výkon podali Gřes, Pavel Blaha a Pernička."

Další výsledky 7. kola:

TJ Štart Nové Zámky - HC Baník Karviná 29:42 (15:20), ŠK Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 33:32 (17:14), HC Dukla Praha - HK Sokol Kostelec na Hané 27:19 (11:9), Házená Brno – HC Gumárny Zubří 21:24 (9:10), 1. MHK Košice - MŠK SIRS Považská Bystrica 28:27 (18:11), HC Frýdek-Místek - ŠKP Sečovce 42:24 (21:8).