Osudný výpadek se mužům nevyhnul ani na Dukle

Už je to stereotyp. Naši hráči hrají se soupeřem herně i výsledkově vyrovnanou partii, když náhle přijde několikaminutový kolaps, ve kterém tým kupí chyby v obraně i útoku a dovolí soupeři vytvořit si rozhodující náskok. Poté následuje už jen marná snaha ještě zápas otočit, která se v závěru změní v křeč a exhibici soupeře. Tento stav už se s týmem táhne skoro rok a nenašel se zatím nikdo, kdo by si věděl rady.

HC Dukla Praha - HC Cement Hranice
32 : 26 (18 : 10)

Branky: Čurda 6, Hynek a Šik 4, Brabec, Král, Stehlík a Vraný 3, M. Krempa a Weigner 2, Rams a Větrovec 1 – L. Veřmiřovský 7, Bakalář 5, M. Veřmiřovský 4, Bláha, Gřes, Kolmajer a Pernička 2, Skřídlo 1, Bergendi 1/1. Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/1. Vyloučení: 3:5. Rozhodčí: Opava, Válek. Delegát: Formánek. Diváků: 400.

Sestava Cementu: Štolcar, Kosatík – Bergendi, Žurek, Gřes, Zemánek, L. Veřmiřovský, Skřídlo, Pernička, Pavel Bláha, Bakalář, Kolmajer, M. Veřmiřovský, Hojník. Trenér: Miroslav Bartoň.

Naši se v Plzni představili s novou posilou, sedmatřicetiletým Romanem Bakalářem, novou reklamou na dresech a touhou konečně zlomit sérii porážek. Až do 22. minuty a stavu 10:8 se Hranicím dařilo zachytávat útoky domácích a pohotovou střelbou držet naději na solidní výsledek. Poté však na ně dolehla tradiční "slabá chvilka", kdy během sedmi minut inkasovali sedm branek aniž jedinou vstřelili. Dukla rázem vedla 17:8 a nebylo a co hrát. A to ještě mohou cementáři mluvit o štěstí, protože minimálně pět "tutovek" včetně sedmičky domácím zlikvidoval výborně chytající Kosatík. V závěru poločasu se hostům podařilo dvěma góly snížit, ale poslední slovo před přestávkou měl nakonec domácí Brabec – 18:10.

Nástup do druhého poločasu vyšel lépe Hranicím, které hned v první minutě dvakrát skórovaly, ve 40. minutě však Dukla i s mladíky na palubovce vedla znovu o devět – 24:15. Vzruch přinesla až závěrečná desetiminutovka. Hostům se v rozmezí dvou minut podařilo čtyřmi trefami snížit na 28:24 a zdálo se, že se vrátili do zápasu. Jenomže vlastními chybami a zahozením několika příležitostí se Hraničtí nakonec sami připravili o možnost zdramatizovat zápas a Dukla dvěma góly v samotném závěru potvrdila zasloužené vítězství.

Trenér Cementu Miroslav Bartoň k zápasu řekl:

"Utkání jsme si prohráli v prvním poločase, kdy jsme vlastními chybami v obranné fázi i v útoku dovolili Dukle vybudovat si devítibrankový náskok. Tyhle výpadky nás zabíjejí, musíme s tím rychle něco dělat. Chceme se postupně zlepšovat, hrát dobrou házenou a s podporou domácích diváků začít postupně sbírat body."

Další výsledky 9. kola:

Prešov – Kostelec 36:27, Bratislava – Sečovce 37:18, Košice – Zubří 30:24, Bardějov – Nové Zámky 31:31, Frýdek-Místek – Považská Bystrica 29:19.

Dohrávka 3. kola: Bardějov – Bratislava 26:27

Předehrávka 11. kola: Bardějov – Karviná 15:25.