Ve druhé půli chyběla kondice

HC Cement Hranice – HC Frýdek-Místek
22 : 29 (13 : 13)

Ani zodpovědný a bojovný výkon týmu v zápase s Frýdkem-Místkem, podpořený řadou výborných zákroků brankáře Štolcara nepomohl našim házenkářům k přerušení série porážek.
Sestava a střelci: Štolcar, Kosatík – Bergendi 1, Žurek, Pernička, L. Veřmiřovský 6, Gřes 4, M. Veřmiřovský 4, Pavel Blaha 3, Hojník 2, Zemánek 1, Skřídlo, Kolmajer, Novák 1.

Rozhodčí: Beňo, Rančík. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/0. Vyloučení: 6 - 6. Diskvalifikace: 1 – 0 (Skřídlo). Diváků: 300.

Úvod zápasu měl překvapivý průběh. V 5. minutě vedli domácí 3:0 a to jim ještě další dvě šance zlikvidoval brankář hostí Kulhánek. V 10. minutě už ale hosté vedli 5:3 a zdálo se, že zápas bude mít podobný průběh jako minulých osm kol. Jenomže náš tým se nechtěl smířit s rolí outsidera a bojoval na hranici svých možností. Ve 14. minutě už znovu vedl – 7:6 a prakticky až do konce poločasu si i díky pohotovým zákrokům Štolcara v brance udržoval jednobrankové vedení. V jeho závěru sice hosté opět otočili skóre, ale pár vteřin před přestávkou vyrovnal z rychlého brejku Gřes na 13:13.

I nástup do druhé půle vyšel lépe domácím, když je Hojník opět dostal do vedení. To však bohužel bylo z jejich strany vše. Hosté během tří minut sérií čtyř branek otočili skóre a začali diktovat tempo zápasu. Náš tým se nevzdával, znovu snížil, ale od 39. minuty už hosté začali svůj náskok pomalu, ale jistě zvyšovat. Ve 46. minutě vedli 22:17, o deset minut později už 27:19. Hranicím nepomohly ani netradiční změny v sestavě, kdy v jednu chvíli byla na hřišti tři křídla, ani oddychový čas. Bergendi dokonce neproměnil ani jedinou, proti hostům nařízenou sedmičku a přes důraznou obranu se špatně prosazoval i kulhající Luboš Veřmířovský. Hosté nakonec v klidu uhráli očekávané vítězství, zatímco domácí bude i dále tížit stále se prodlužující série porážek.

Řekli k zápasu:

Martin Lipták, trenér hostí: "Nezvládli jsme úvod zápasu. Domácí nás zaskočili disciplinovanou hrou a přibrzdilo nás i deset náskoků proti Štolcarovi, které jsme měli proměnit. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu, začali proměňovat šance a zaslouženě jsme vyhráli. Spokojený jsem hlavně se ziskem bodů."

Miroslav Bartoň, trenér Cementu: "Chtěli jsme soupeře překvapit disciplinovanou hrou, postupně se zlepšujeme, ale zatím nejsme schopni vydržet nasazené tempo po celý zápas. Markantní byl rozdíl ve fyzické kondici, ale srovnám-li naše čtyři tréninky proti sedmi až osmi soupeře, kdy oni za rok natrénují to, co my za dva, pak to nemůže jinak skončit. Byli by to špatní hráči, kdyby se proti nám neprosadili. Dnes se tento náš handicap projevil až ve druhém poločase, kdy jsme výrazně prohráli úvodní desetiminutovku a soupeř už zápas v poklidu dotáhl do vítězného konce. S takhle úzkým kádrem nedokážeme vydržet hrát celý zápas takovou hru, jakou bych si představoval."

Další výsledky 10. kola:

HC Baník Karviná - ŠKP Sečovce 31:24 (18:10), MŠK SIRS Považská Bystrica - ŠK Tatran Prešov 35:30 (18:19), HC Gumárny Zubří - HC Dukla Praha 25:19 (11:11), Házená Brno - MHC Bardejov 38:17 (19:7), TJ Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 29:27 (14:14), HK Sokol Kostelec – ŠKP Bratislava 32:30 (15:15).