Ztratili naději, tak to zabalili?

ŠK Tatran Prešov - HC Cement Hranice
42 : 15 (19 : 9)

Je otázkou, co bylo příčinou tak vysoké porážky házenkářů Cementu Hranice ve středeční předehrávce v Prešově. Tak mocná síla soupeře nebo poznání, že odtud body neodvezou, tak to vzdali? Věřme, že se do sobotního zápasu s Bratislavou dají dohromady a zabodují, protože potom už je moc lehčích soupeřů nečeká.
Sestavy a branky

PREŠOV:
Bražnik, Bakša - Marušák 3,Urban, Pekár 3, Damitš, Čorej 5, Fuňak 6, Gruca 1, Tumidalský 3, Durilla, Antl 12/1, Kukučka 7, Tabačko 2.

HRANICE: Štolcar, Kosatík - Bergendi 2/1, Žurek, Gřes 3, Novák 1, L. Veřmiřovský 2, Skřídlo, Pernička 1, Zemánek 1, Pavel Blaha, M. Veřmiřovský, Kolmajer 3, Hojník 2.

Rozhodčí: Černý, Hippík. Delegát: Margitan. Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/1. Vyloučení: 3:4. Diváků: 523.

Už od úvodního hvizdu hrálo vše do karet domácím. V 5. minutě vedli 4:0 a v 10. 6:2. Našim se ještě podařilo snížit na 6:4, ale od 14. minuty mělo utkání jednoznačný průběh. Domácí brankář Bražnik chytil vše co na něj šlo a útočníci z rychlých brejků dali hostům pocítit, jak se hraje moderní házená. Za šest minut už Prešov vedl 12:4 a přestože zbytek poločasu vyhrál jen 7:5, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto.

Ve druhém poločase hosté zcela odpadli. Na straně domácích dostali příležitost všichni hráči kromě brankáře Bakši a postupně si zlepšovali své střelecké statistiky. V hostujícím týmu se nenašel nikdo, kdo by dokázal ostatní strhnout k lepšímu výkonu, takže se nelze divit historickému debaklu Hranic v interlize v poměru 42:15.

Trenér Hranic Miroslav Bartoň nám k zápasu řekl:

"Úvod zápasu jsme ještě celkem zvládli, prohrávali jsme 4:6, ale z těchto šesti inkasovaných branek jsme pět dostali z brejků, což byla špatná předzvěst dalšího dění na palubovce. Pak jsme přestali dávat branky, jednak proto, že domácí gólman "zavřel" branku, ale také proto, že hráči jako Luboš Veřmířovský a Bergendi, kteří by měli být tahouny mužstva se tentokrát neprosadili a stejně jako všichni ostatní podali podprůměrný výkon. Mrzí mě, že se nenašel nikdo, kdo by zvedl prapor a dokázal svým výkonem strhnout i ostatní. Možná je příčina takového rozdílu i v tom, a teď se nechci vymlouvat, že mužstvu nesedí středeční zápasy, kdy se musí uvolnit z práce a pak půl dne cestovat k soupeři. Každopádně takový nášup jsem nezažil jako hráč, ani jako trenér."

Další výsledky 11. kola:

HC Frýdek-Místek - HC Gumárny Zubří 37:24 (20:12), HC Dukla Praha - TJ Štart Nové Zámky 24:20 (14:11), ŠKP Sečovce - HK Sokol Kostelec na Hané 24:31 (11:16), ŠKP Bratislava - MŠK SIRS Považská Bystrica 24:25 (12:12), 1. MHK Košice - Házená Brno 35:32 (13:10), MHC Bardejov - HC Baník Karviná 15:25 (8:12).