První vítězství na palubovce soupeře

ŠKP Sečovce - HC Cement Hranice
26 : 34 (11 : 22)

Až v posledním kole podzimní části česko-slovenské interligy hraničtí házenkáři znovu vyhráli. Po vítězství v prvním kole nad Kostelcem se tak po dlouhé sérii jedenácti porážek v řadě dočkali vítězství. Bylo to nejen jejich první vítězství na Slovensku, ale také vůbec první výhra venku za dobu účasti HC Cement v interlize.
Branky: Kučera 7, Gamrát 5/2, Nagy, Meluš a Ivanecký 3, Šiška, Brutovský, Korytko, Hrinda a Vasilenko 1 - L. Veřmiřovský 8, Gřes a Pernička po 7, Blaha a Hojník 4, Prepsl 3/1, Zemánek 1. Rozhodčí: P. Leško, M. Leško. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 4:5. Diváků: 200.

Sestava Cementu: Kosatík, Štolcar – Žurek, Gřes, L. Veřmiřovský, Novák, Skřídlo, Pernička, Ševeček, Zemánek, Blaha, Gajda, Hojník, Prepsl.

Domácí funkcionáři ve snaze maximálně zvýhodnit svůj tým, na poslední chvíli změnili čas začátku zápasu z 18 hodin na 10.30, což pro hosty znamenalo přesunout odjezd z Hranic na druhou hodinu ranní. Jak se však později ukázalo, tento tah hosty zdravě nažhavil, zatímco domácí hráči úvod zápasu zjevně zaspali. Než se rozkoukali, prohrávali 0:3, v 9. minutě už to bylo 1:7 a v 16. 4:12. Hraničtí s Kosatíkem v brance hráli pozorně v obraně a po chybách soupeře vyráželi k rychlým brejkům, které bezpečně proměňovali.Ve 24. minutě vedli už 18:7 a jedenáctibrankový náskok udrželi až do přestávky – 22:11.

Ve druhé půli dostali v našem týmu příležitost i další hráči z lavičky, přesto mužstvo s bojujícím soupeřem nadále drželo střelecký krok. Ještě dvě minuty před koncem vedly Hranice stále o jedenáct branek 34:23, ale díky chybám dovolili domácím zkorigovat na konečných 26:34.

Ještě před koncem roku budou odehrána dvě kola z "jarní" části soutěže, hned v tom prvním zajíždí náš tým na horkou půdu do Kostelce, o týden později pak hostí Považskou Bystrici.

Trenér Cementu Miroslav Bartoň nám k zápasu řekl:

"Z utkání jsme měli obavy, na Slovensku se často nevyhrává a v případě prohry hrozilo nebezpečí, že strávíme zimní přestávku na posledním místě. Hráče však správně nažhavila změna začátku utkání a na domácí vlítli s velkou chutí a odhodláním. Hráli pozorně v obraně, jistý byl i Kosatík v brance, měli jsme zápas ve své režii. O přestávce jsme si řekli, že budeme v naší hře pokračovat, přesto Sečovce snížily, ale v závěru jsme měli zase jedenáctibrankový náskok o který jsme díky chybám přišli. I přesto jsem s výkonem mužstva spokojen, hlavně základní šestka zahrála v prvním poločase výborně, pak už jsme tam posílali i další hráče z lavičky. V neděli bychom tohle vítězství rádi potvrdili i v Kostelci."

Další výsledky 13. kola:

ŠKP Bratislava - Zubří 26:23 (12:12), Prešov - Nové Zámky 41:27 (18:16), Frýdek-Místek - Házená Brno 29:30 (16:17), Košice - Karviná 28:28 (15:13), Dukla Praha - Bardejov 30:12 (13:7), Kostelec na Hané - Povážská Bystrica 25:27 (11:9).