HC Cement Hranice

Házenkářská extraliga bude mít dvanáct týmů

Rada Českého svazu házené schválila na svém sobotním zasedání v Praze návrh struktury mužských soutěží pro sezonu 2005 - 2006. Nejvyšší soutěž bude hrát dvanáct klubů sdružených v ČSH, i druhou úroveň bude tvořit dvanáct týmů a třetí úroveň čtyři skupiny rovněž po dvanácti účastnících.

Struktura mužských souteží pro sezonu 2005 – 2006EXTRALIGA ČR (případně s názvem potencionálního partnera)

Nejvyšší samostatná česká soutěž o 12-ti účastnících, složená ze 7 klubů stávající H.I.L. a 5-ti klubů postupujících ze stávající 1. ligy ČR (družstva umístěná na 1.-5. místě). Herní systém bude nastaven na objem 30-40 utkání (základní část, nadstavba, play-off) s termínovým rozsahem obdobným jako H.I.L. (září-květen). V jarní části nutno počítat se zařazením středečních termínů.

1. LIGA ČR

Druhá nejvyšší soutěž o 12-ti účastnících, složená ze 7 klubů stávající 1.ligy ČR (umístění na 6.-12. místě) a z 5-ti družstev postupujících z 2. ligy (družstva umístěná na 1. místě ve skupinách A,B,C,D + nejlepší z družstev umístěných na 2. místě těchto skupin. Herní systém bude nastaven na objem do 30-ti utkání (základní část + play-off) s termínovým rozsahem stávající 1.ligy ČR (září-květen).

2. LIGA

Třetí nejvyšší soutěž zachovává v soutěžním ročníku 2005/2006 4 skupiny o 12-ti účastnících.

"Jednání, zda bude nejvyšší soutěž samostatná nebo ne, proběhlo poměrně jednoznačně. Větší diskuse byla kolem struktury na druhé a třetí úrovni soutěží. Rada se usnesla, že nejvhodnější model pro příští sezonu je ten, který v listopadu předložil výkonný výbor. Rozhodnutí o struktuře pro sezonu 2006 - 2007 přijme Rada na svém jarním zasedání," řekl předseda Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

"Věříme, že Handball International League bude pokračovat korektně a soutěž se dohraje bez problémů. Máme prohlášení prezidenta Slovenského svazu házené pana Derfényiho, že slovenská strana bude respektovat rozhodnutí Rady ČSH. Většina členů Rady a Výkonného výboru ČSH chápe tento akt jako řešení interních problémů české házené a doufá, že Slovenský svaz házené a slovenské kluby, které HIL hrají, takto tento akt pochopí. Věříme, že v budoucnosti budeme spolupracovat na přátelské bázi," dodal Chvalný.

Zdroj: ČSH
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko