Odveta i s úroky

HK Sokol Kostelec - HC Cement Hranice
40 : 26 (18 : 11)

Těžký direkt utržili hráči Cementu Hranice v předehrávaném utkání 14. kola házenkářské interligy na palubovce Kostelce. Domácí, nažhaveni touhou oplatit našemu týmu překvapivou porážku z prvního kola a snahou udobřit si diváky po prohře s Považskou Bystricí, vlétli do utkání jako smršť a během dvanácti minut rozhodli o osudu utkání. Hraničtí házenkáři, na rozdíl od vítězného utkání v Sečovcích, podali slabý výkon plný nepřesností a chyb v obraně i přechodu do útoku. Svůj den navíc neměli ani brankáři.
Branky: Veselý 9/1, Hradil 7, Kuzo 6, M. Grulich.a Varhalík 4, Vasiljev 3/1, Galus 2/1, Kovařík a Šulc 2, Valášek 1 – L. Veřmiřovský 9/2, Zemánek 6, Hojník 3, Prepsl 3, Blaha 2, Gajda, Gřes a Pernička 1.

Rozhodčí: Měšťánek, Hájek. Delegát: Konečný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 9:9. Diváků: 400.

Sestava Cementu: Štolcar, Kosatík – Žurek, Novák, Gřes, Lubomír Veřmířovský, Skřídlo, Pernička, Ševeček, Zemánek, Pavel Blaha, Gajda, Hojník, Prepsl. Trenér: Miroslav Bartoň.

Jen zbožným přáním se ukázala být představa, že by Hraničtí házenkáři mohli v Kostelci potvrdit vzrůstající formu a uhrát solidní výsledek, případně bodovat. Sobotní výhru v Sečovcích mohla připomínat snad jen první minuta, kdy se Hranice dostaly zásluhou Hojníka do vedení. Pak už domácí spustili brankostroj. V osmé minutě vedli 5:1, ve dvanácté 9:2 a bylo skoro po zápase. Hosté se však probrali z letargie, vyrovnali hru a do přestávky už nepovolili domácím jejich náskok dále zvyšovat.

Nástup do druhé půle vyšel lépe Hranickým. Za sedm minut dokázali snížit na čtyřbrankový rozdíl – 20:16, vzápětí však začali znovu chybovat a za čtyři minuty bylo definitivně rozhodnuto – 24:16. Hosté pak ještě do 52. minuty bojovali, prohrávali o sedm branek 31:24, v posledních osmi minutách však fyzicky odpadli, a pro zbytek zápasu nechali domácím volné pole působnosti. Ti se nenechali pobízet a nasázeli do hranické branky devět branek a zarovnali skóre na diváky vyvolávanou čtyřicítku.

Trenér Cementu Miroslav Bartoň nám k zápasu řekl:

"Kostelec byl dravější a sebevědomější a v úvodu předvedl výkon, který jsme my předváděli v Sečovcích. Od 15. minuty jsme hru vyrovnali a ve druhé půlce stáhli až na čtyři branky, ale nepochopitelnýma chybama jsme dostali domácí zpět do sedla. Pak jsme se ještě snažili, ale posledních osm minut, to byla katastrofa. Docházely síly, hráči kupili chyby a motivovaní domácí s náma zametli. Špatně hrála obrana, vázla kombinace, zcela chyběl rychlý přechod do protiútoku. Musíme se nad tímto stavem zamyslet, dostat z krize brankáře, neudělat za týden ostudu s Považskou Bystricí a pořádně se připravit na jaro."

Další odehrané zápasy 14. kola:

ŠKP Sečovce - HC Gumárny Zubří 24:24 (13:11), ŠK Tatran Prešov - Házená Brno 40:35 (25:21), HC Baník Karviná - MŠK SIRS Považská Bystrica 28:24 (13:13).

Zbývající výsledky 14. kola a kompletní tabulku HIL zveřejníme v pondělí.