Favorit se prosadil ve druhém poločase

HC Cement Hranice – MŠK SIRS Považská Bystrica
24 : 30 (15 : 16)

V zápase 15. kola házenkářské interligy držel tým Cementu s favorizovaným soupeřem krok až do 42. minuty.
Poté však jeho hráčům začaly docházet síly, čehož hosté využili k vytvoření rozhodujícího náskoku. Přitom v prvním poločase byli domácí lepší, ve 23. minutě vedli 13:10, pak jim ale nepřesní rozhodčí vyloučili na čtyři minuty Veřmiřovského a Bystričtí se dostali do hry a poločas těsně vyhráli. Ve druhé půli odskočili na dvoubrankový rozdíl, který jim bojující domácí až do oné 42. minuty nedovolili zvýšit.

Nejvíce branek: L. Veřmiřovský 7/1, Gřes 6/1, Zemánek 4 – Straňovský 12/4, Opoldík a Buchta 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/2 - 7/4. Vyloučení: 7 - 10. Diskvalifikace: 1 – 1 (Skřídlo - Zaťko. Diváků: 150.

Dosud známé výsledky 15. kola

HC Gumárny Zubří - HK Sokol Kostelec na Hané 29:26 (15:15), HC Dukla Praha - HC Baník Karviná 23:24 (12:7), MHC Bardejov - ŠK Tatran Prešov 24:33 (10:19), TJ Štart Nové Zámky - ŠKP Sečovce 33:28 (17:13).

Podrobnosti k utkání, zbývající výsledky a tabulku HIL zveřejníme v pondělí.