Tradiční výpadky pokračují

HC Cement Hranice – MŠK SIRS Považská Bystrica
24 : 30 (15 : 16)

Zápas 15. kola česko-slovenské interligy poskytnul domácím fanouškům házené stejný obrázek, jaký znali z předchozích vystoupení svého týmu na domácí palubovce. Mužstvo bojovalo, dlouho drželo s favorizovaným soupeřem krok i výsledkově, nakonec ho však srazily do kolen vlastní chyby a nedostatek fyzických sil. K bodům týmu nepomohl ani výborný výkon nemocného Kosatíka v brance, který hlavně ve druhém poločase předvedl několik pohotových zákroků a soupeři zneškodnil i tři sedmičky.
Branky: L. Veřmiřovský 7/1, Gřes 6/1, Zemánek 4, Hojník 3, Prepsl 2, Pernička a Gajda 1 – Straňovský 12/4, Opoldík a Buchta 4, Mažár 3, Tůma, Zaťko a Trabelssie 2, Korňan 1. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/2 - 7/4. Vyloučení: 7 - 10. Diskvalifikace: 1 – 1 (Skřídlo – Zaťko). Diváků: 150.

Sestava Cementu: Kosatík – Žurek, Novák, Gřes, Lubomír Veřmířovský, Skřídlo, Pernička, Ševeček, Zemánek, Pavel Blaha, Gajda, Hojník, Prepsl, Štípek. Trenér: Miroslav Bartoň.

Domácí tým musel ještě před začátkem utkání řešit problémy s brankáři, protože Štolcar i Kosatík v pátek kvůli horečce netrénovali. Nakonec se do zápasu dal alespoň částečně do pořádku Kosatík, který však musel odchytat celé utkání. V úvodu zápasu hosté vedli už 4:2, ale v 10. minutě vedení na svou stranu strhli hráči Cementu. Ti si až do 16. minuty a stavu 9:8 udržovali jednobrankové náskok. Za minutu sice hosté srovnali, vzápětí jim ale Kosatík zlikvidoval sedmičku a domácí střelci během dvou minut vytvořili tříbrankový náskok 12:9. Bystrica vzápětí snížila z další sedmičky, ale v dalším trháku se nemýlil Gřes a znovu jsme vedli o tři. Trenér hostí si v tu chvíli vzal time out, a do branky místo Baďury poslal Drápala, což jeho mužstvu zjevně pomohlo. Za tři minuty hosté vyrovnali a pak se rozhodli zviditelnit již tak dost nepřesní a úzkostlivě pískající rozhodčí. Vyloučili Perničku a za vzájemnou potyčku hostujícího hráče a domácího Veřmiřovského. A protože tomu se jejich verdikt zjevně nezamlouval, přidali mu navrch další dvě minuty. To pak na druhé straně kompenzovali třetím vyloučení hostujícího Zaťka. Nabídnutou přesilovku a nekoncentraci domácích pak do konce poločasu hosté využili a otočili skóre na 16:15 ve svůj prospěch.

Po přestávce hosté bleskově svůj náskok zvýšili na 15:18 a teprve potom se prosadili i hraničtí střelci, kteří do 36. minuty snížili na 17:18. Dvěma perfektními zákroky se pak blýsknul Kosatík, na druhé straně však hostující brankář zneškodnil sedmičku Veřmiřovskému a přestože Kosatík předvedl dalších pět skvělých zákroků včetně dalších dvou chycených sedmiček, nezabránil hostům ve zvýšení náskoku na tříbrankový rozdíl. Cement sice ještě snížil, ale jeho hráčům viditelně docházely síly a nedokázali zabránit dalším gólům ve vlastní síti. V 51. minutě už Bystrica vedla 25:19 a domácím fanouškům už bylo jasné, že body doma nezůstanou. Hosté pak v poklidu dovedli zápas do vítězného konce.

Řekli k zápasu:

František Šulc, trenér hostí:

"Chtěli jsme podat lepší výkon, ale hráči zápas viditelně podcenili a přičiněním domácího mužstva se utkání nedá hodnotit jinak než sotva průměrné. Naši hráči se bohužel přizpůsobili a tak jsme nakonec vyhráli díky vůli a vysoké herní morálce než kvalitním herním výkonem".

Trenér Cementu Miroslav Bartoň:

"Z výsledku jsem zklamán. I když soupeř byl favoritem, tak Považská Bystrica umí sehrát lepší zápasy, na druhou stranu jsme se opět nedokázali vyhnout naším tradičním výpadkům. V první půli jsme za stavu 13:10 prohráli posledních 10 minut 6:2, a ve druhém poločase za stavu 18:19 osmiminutovku také 6:2. Díky vlastním chybám a neprosazení se klíčových hráčů jsme si vlastně zápas prohráli sami. Nedá se nic dělat, musíme začít od začátku a kvalitně se připravit na jaro."

Další výsledky 15. kola

HC Gumárny Zubří - HK Sokol Kostelec na Hané 29:26 (15:15), HC Dukla Praha - HC Baník Karviná 23:24 (12:7), MHC Bardejov - ŠK Tatran Prešov 24:33 (10:19), TJ Štart Nové Zámky - ŠKP Sečovce 33:28 (17:13), Házená Brno - ŠKP Bratislava 30:27 (14:12), 1. MHK Košice - HC Frýdek-Místek 31:29 (13:12).