Viditelná změna k lepšímu

HC Cement Hranice – HK Sokol Kostelec
27 : 31 (11 : 15)

Ve včerejším přípravném zápase hranických házenkářů s Kostelcem se fanoušci hranické házené dočkali příjemného překvapení. Ze strany domácího týmu totiž po dlouhé době viděli zápas, do kterého hráči dali srdce, chytrost i celý svůj um. Trenér Frank začal budovat nový tým, který by měl obstát v budoucí ryze české soutěži. Dal důvěru řadě mladých hranických odchovanců a ti se chytili šance a se silným protivníkem sehráli utkání, na něž byla radost pohledět. Přestože nakonec prohráli, do kabin je vyprovázel nadšený aplaus přítomných diváků.
Sestava a branky Cementu: Štolcar, Vatolík, Kosatík – Hojník 1, Gajda 9, Pavel Blaha 4, Petr Bláha, Pernička 5/2, Štípek 3, Ševeček 1, Skřídlo 2, Žurek, Samiec 2, Kobliha.

Úvod zápasu byl nečekaný, v 7. minutě vedli domácí 6:1, teprve potom se začali trefovat i hosté, kterým se do 15. minuty podařilo otočit na 6:7 a do 25. minuty zvýšit na 12:8. Čtyřbrankové vedení pak udrželi až do přestávky.

Ve druhé půli mladíci v domácích dresech přitvrdili v obraně a protože několik výborných zákroků, včetně chycené sedmičky, předvedl i brankář Vatolík, bylo za osm minut sníženo na 15:16. V těchto momentech byli domácí dokonce aktivnější a nebýt skvěle chytajícího gólmana hostí, který chytil snad i nemožné, mohli Kostelečtí odjet poraženi. Nakonec se přeci jen projevila jejich větší zkušenost a lepší fyzická kondice a v závěrečné desetiminutovce si vytvořili čtyřbrankový náskok. Ten v poslední minutě domácí snížili a měli další šanci, ale střelu k tyči kostelecký brankář vyrazil ke svým spoluhráčům, kteří z rychlého brejku čtyři vteřiny před koncem ještě zvýšili na konečných 31:27.

Trenér Frank nám po zápase řekl:

"Po odchodu starších hráčů zkoušíme mladé hráče i naše odchovance, což v minulosti nebylo tak častým jevem, ale situace je taková, že se bude muset stavět právě na nich. K zápasům v Zubří i dnes s Kostelcem musím říct, že jsme ostudu neudělali, mladí hráči dokázali, že v sobě mají házenkářské buňky, je teď ale potřeba nasadit tvrdý trénink, abychom se připravili na start české extraligy. Rozhodně to nebude jednoduché, protože do ní postoupí samé silné celky, takže se dá předpokládat, že její úroveň bude srovnatelná s interligou."