Jasná záležitost pro domácí

HC Gumárny Zubří – HC Cement Hranice
31 : 18 (18 : 8)

Ve druhém zápase jarní části interligy nestačili hraničtí házenkáři, kteří nastoupili v neúplné sestavě, na favorizované, ale o zraněné opory Kyryljuka a Kulišťáka oslabené Zubří. Domácím vyšel úvod zápasu, když se prosazovali díky dobré obraně a rychlým protiútokům. Už v poločase vedli o deset branek a ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Hranice díky vítězství Bardějova nad Sečovcemi klesli na poslední místo v tabulce odkud se mohou dostat už v neděli, kdy na domácí palubovce hostí od 10.30 hodin mužstvo Nových Zámků.
Sestava a branky Cementu: Štolcar, Kosatík – Petr Bláha, Žurek, Samiec, Pernička 1, Ševeček, Pavel Blaha 1/1, Hojník 6, Kolmajer 5/2, Gajda 5, Pörsök, Strádal, Štípek. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Vyloučení: 4:7. ČK: 0 – 2 (Žurek, Petr Bláha). Diváků: 800.

Domácí už od úvodních minut dávali jasně najevo, kdo je favoritem, výborně bránili a z rychlých brejků stříleli jednu branku za druhou. V 18. minutě vedli 8:2 a do poločasu svůj náskok ještě zvýšili.

Po přestávce se Hranice snažily výsledek alespoň zkorigovat, dosáhly však jen toho, že skóre ve prospěch domácích nerostlo už tak rychle jako v první půli.

Další výsledky 17. kola:

HC Frýdek-Místek - HC Baník Karviná 29:23 (15:9), HC Dukla Praha - ŠK Tatran Prešov 30:22 (17:11), Házená Brno - HC Sokol Kostelec na Hané 29:25 (16:15), 1. MHK Košice - ŠKP Bratislava 26:23 (15:8), MHC Bardejov - ŠKP Sečovce 27:26 (15:13). Zápas Nové Zámky – Povážská Bystrica se hraje dnes večer.