Pomalu se zlepšují

HC Cement Hranice – TJ Štart Nové Zámky
25 : 34 (16 : 20)

Po domácí porážce od Nových Zámků zůstávají házenkáři Cementu Hranice sice stále na posledním místě tabulky, ale ve hře týmu je už patrné určité zlepšení a to především v útoku. Navíc ve středu v Brně (od 18 hodin) už mohou za náš tým poprvé nastoupit Žůrek s Dobešem, kteří budou pro tým přínosem. V přípravných zápasech patřili k oporám. Věřme, že do mužstva rychle zapadnou a pomohou mu k prvnímu bodovému zisku v neděli proti Bardějovu.
Sestava a branky: Štolcar, Kosatík – Petr Bláha, Žurek, Samiec, Pernička 1, Ševeček 1, Pavel Blaha 1, Gajda 2, Pörsök 1, Kolmajer 6/1, Hojník 11, Strádal 1, Štípek 1. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 1 - 1. Diváků: 200.

Hosté se už v 1. minutě ujali vedení a než se nervózní domácí vzpamatovali, prohrávali v 8. minutě 2:7. Teprve pak se naši hráči vzpamatovali, několikrát snížili až na dvoubrankový rozdíl, ale v závěru poločasu udělali chyby, které soupeř využil a zvýšil znovu na čtyřbrankový rozdíl 20:16.

Po přestávce dal trenér Frank postupně příležitost dalším hráčům z lavičky a hosté toho dokázali využít.Postupně zvyšovali vedení až na desetibrankový rozdíl 31:21, který v závěru stačili domácí už jen kosmeticky vylepšit.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:

"Dostali jsme hodně branek, obrana zahrála špatně, nepodrželi nás ani brankáři. Jediné plus vidím v tom, že jsme už dali více než 20 branek. Prostřídali jsme celou lavičku, aby si mladí zvykli na atmosféru soutěžních zápasů. Čeká nás ještě hodně práce, ale myslím si, že až nastoupí i hráči, kteří nám dnes chybí (Dobeš, M. Žůrek, Skřídlo a Stržínek), tak náš herní projev bude úplně jiný. V každém utkání se učíme a když mladí dostávají příležitost v takovýchto zápasech, je to pro ně jen přínosem. Chtěli jsme dnes uhrát lepší výsledek, ale body musíme uhrát hlavně s Bardějovem a Sečovcemi, abychom skončili alespoň dvanáctí."

Další výsledky 18. kola:

Prešov - Frýdek-Místek 32:34 (9:14), Karviná - Zubří 32:26 (14:12), Bratislava - Dukla Praha 22:23 (10:12), Sečovce - Košice 28:27 (10:14), Považská Bystrica - Házená Brno 37:30 (14:13), Kostelec na Hané - Bardejov 39:24 (22:9).