Upachtěná remíza

HC Cement Hranice – SHK Louny 21:21 (10:9)

Nepovedený zápas sehráli na domácí palubovce házenkáři Cementu Hranice. V "zápase sezóny" nedokázali porazit souseda v tabulce, mužstvo Loun. Naši několikrát vedli, ve druhé půli až o tři branky, ale zásluhou technických chyb a neproměňování šancí nakonec uhráli jen remízu.
Branky: Stržínek 6, Kolmajer a Valášek 4, Žůrek 3/3, Pernička 2, Skřídlo a Vaško 1 – Urban 8/2, Jordák 6, Martinek 4, Stůj 2, Sochor 1.. Sedmimetrové hody: 6/3 – 3/2. Vyloučení: 2 – 6. Diskvalifikace: 0 – 1 (Klimek). Rozhodčí: Dušek, Smékal. Diváků: 500.

Sestava Cementu: Raška, Štolcar – Drabík, Žurek, Žůrek, Skřídlo, Pernička, Kolmajer, Stržínek, Machačík, Valášek, Vaško, Štekl, Kosatík. Trenér: Lumír Zátopek.

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný, prim hrály obrany a lounský brankář Galia. Dokázal skvěle zlikvidovat několik tutovek domácích včetně tří sedmiček. V 8. minutě vedl Cement 4:2, ale hosté za sedm minut otočili na 6:4. Domácí se pak hodně nadřeli, aby vybojovali poločasové vedení 10:9.

Po přestávce Louny srovnaly, ale domácí brzy znovu odskočili dokonce na tříbrankový rozdíl 15:12. Hosté se znovu postupně přiblížovali až na rozdíl jednoho gólu, udělali však několik chyb a dvě z nich Stržínek využil a zvýšil vedení domácích na 20:17. To bylo v 52. minutě. Vzápětí Štolcar chytil hostům sedmičku a zdálo se, že by Hranice mohly vyhrát. Jenomže se naši hráči ve vyložených šancích opět začali trefovat do tyček (Žůrek a Stržínek), brankáře Galii (2x Kolmajer a Pernička) nebo boční sítě (Vaško) a lehkovážně ztráceli míče (Stržínek, Vaško), čehož hosté nedokázali nevyužít. V 58. minutě srovnali na 20:20, pak se se štěstím trefil Stržínek, ale v poslední minutě Louny znovu vyrovnaly. Domácí si vzali time-out a v mohutné závěrečném náporu už jen Valášek symbolicky trefil nohu padajícího Galii. Konečná remíza sice v tabulce ponechala domácím jednobodový náskok před Louny, ale případný bodový zisk Loun v závěrečnýách kolech by pro náš tým znamenal vstup do baráže s posledního místa.

Řekli po utkání:

Miroslav Bartoň, trenér Loun:“Jsem spokojen s výkonem družstva, které bojovalo do poslední chvíle, uvidíme, jestli nám to bude stačit. Všichni víme, že jsme hráli o ten jeden barážový bod a v současné době k němu mají blíž Hranice, takže my jsme zůstali jen o jeden týden déle ve hře. Jelikož máme těžký los, tak si myslím, že ten dnešní bod, i když je to solidní úspěch, bude pro nás málo. V baráži se začíná znovu a tento výkon, jestli se chceme zachránit, budeme muset minimálně zopakovat a potvrdit, že házenou hrát umíme.“

Lumír Zátopek, trenér Cementu Hranice: “Je to určitě zklamání, neboť jsme v druhém poločase vedli o tři branky a nedali jsme vyložené šance, s čímž se potýkáme delší dobu. Tři neproměněné sedmičky, čtyři trháky… co k tomu dodat? Je to velice špatné. Mrzí mě, že nemohl hrát zraněný Drabík, velmi nám chyběl.“

Další výsledky 28. kola:

Povážská - Bystrica Dukla Praha 27:25 (12:15), Allrisk Praha - Hlohovec 35:32 (13:10), Košice - Bratislava 30:25 (13:11), Prešov - Sečovce 38:17 (17:10), Trnava - Frýdek-Místek 31:30 (16:18), Kostelec na Hané - Nové Zámky 28:26 (12:12), Karviná - Zubří 41:21 19:11).