Vítězství po třech měsících

HC Cement Hranice – MHC Bardejov
35 : 29 (16 : 15)

Na den přesně po třech měsících se házenkářům Cementu Hranice podařilo zvítězit v česko-slovenské interlize. Na rozdíl od listopadového vítězství v Sečovcích, tentokrát získalo body úplně nové mužstvo, sestavované pro budoucí českou extraligu. V neděli se zaskvěla především nová posila z Bystřice p. Hostýnem Rostislav Dobeš, který soupeři nastřílel jedenáct branek, skoro třetinu ze všech, které mužstvo dalo. Vítězstvím se tým odpoutal z posledního místa v tabulce, které přenechal svému nedělnímu soupeři.
Sestava a branky Cementu: Štolcar, Kosatík, Gnida – Petr Bláha 2, Žurek, Samiec, Kolmajer 4, Skřídlo 3, Pernička 6, Ševeček 3, Pavel Blaha 1, Dobeš 11, Hojník 4, Štípek 1. Rozhodčí: Vaník, Měšťánek. Sedmimetrové hody: 1/0 - 1/0. Vyloučení: 4 - 6. Diváků: 250.

V domácí sestavě už nastoupil uzdravený Skřídlo, naopak kvůli povinnostem v mateřském klubu chyběl M. Žůrek. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se ujali vedení a ještě na počátku 10. minuty vedli 5:4. To však netrvalo dlouho. Za fauly byli vyloučeni dva hráči Bardejova a naše mužstvo přesilovku dokonale využilo. Za tři minuty otočilo na 8:5. Lehce nabyté vedení však domácí ukolébalo a bojovní hosté dokázali v 18. minutě srovnat na 9:9. Hranice však šly znovu do vedení, které do poločasu udržely – 16:15.

První pětiminutovka druhé půle byla vyrovnaná, poté však byl hostující hráč za faul a poznámky k rozhodčímu vyloučen na 2+2 minuty a také tato přesilovka byla domácími dokonale využita. Šesti brankami se dostali do sedmibrankového vedení 24:17 a tento rozhodující náskok už si taktickým výkonem pohlídali a dokonce ještě zvýšili na 35:27. Až v poslední minutě se hostům z rychlých brejků podařilo stav mírně zkorigovat.

Trenér domácích Miroslav Frank nám po zápase řekl:

"Zápas z naší strany nepatřil k nejpovedenějším, hráči udělali dost chyb. Potřebovali jsme ale vyhrát a to se povedlo. Velkou posilou se ukazuje být Rosťa Dobeš, i když dnes se mu ještě úplně nedařilo jak by chtěl. Stále se nedaří Štolcarovi, dnes nás v rozhodujících chvílích podržel Kosatík. Zlom v utkání přišel ve druhém poločase, když jsme se utrhli na sedm branek. Přestože nový tým dnes poprvé vyhrál, stále nás čeká spousta práce".

Další výsledky 20. kola:

Sečovce - Frýdek-Místek 27:27 (14:13), ŠKP Bratislava - Prešov 33:40 (16:18), Považská Bystrica - Košice 35:22 (18:10), Zubří - Brno 37:26 (22:15), Karviná - Nové Zámky 37:32 (17:18), Kostelec na Hané – Dukla Praha 20:22 (11:8).