Oslabený tým dostal v Košicích lekci

1.MHK Košice – HC Cement Hranice
35 : 18 (15 : 7)

V zápase 21. kola česko-slovenské interligy nastoupili hráči Cementu v Košicích jen ve dvanácti a bez šesti hráčů stabilní sestavy. Naopak po dlouhé době se v sestavě Cementu objevil zraněními pronásledovaný Martin Stržínek. I přes velké oslabení a unavující cestování náš tým bojoval a v první desetiminutovce držel s domácím favoritem krok. Teprve pak domácí otočili skóre, dostali se do herní pohody a nakonec vysoko zvítězili. V příštím kole bude mužstvo Cementu hostit v neděli od 10.30 hodin silný tým Dukly Praha.
Sestavy a branky - 1.MHK Košice: Olejár, Barbarič - Mazák 3, Nuber 2, Farkašovský 3, Baláž 5, Kolesár 1, Nagy 5, Pecha 6, Strapko 10/6, Justus, Salatnay.

HC Cement Hranice: Gnida, Kosatík – Petr Bláha, Žurek 1, Samiec 1, Stržínek 3, Skřídlo 3, Pernička 4/4, Ševeček 1, Pörsök, Hojník 5, Strádal.

Rozhodčí: Sabol, Ondogrecula. Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/4. Vyloučení: 6 - 2. ČK: Pecha (Košice). Diváků: 300.

V úvodu zápasu byli hraničtí házenkáři o krůček před domácími, kteří až do 10. minuty a stavu 5:5 vždy jen vyrovnávali skóre. Teprve pak Košičtí pochopili, že se hosté neporazí sami, zpřesnili a zrychlili hru a deseti brankami oproti dvěma hranickým si do konce poločasu vybudovali uklidňující a rozhodující náskok 15:7.

Po přestávce oba týmy vstřelily po gólu, potom však náš tým za osm minut nedal jedinou branku, zatímco soupeř skóroval sedmkrát a zvýšil náskok na 23:8. Teprve pak se náš tým dostal zpět do hry, začal střílet branky, ale proti rozjetým domácím už neměl šanci ani na snížení skóre.

Další výsledky 21. kola:

Prešov - Sečovce 49:13 (20:8), ŠKP Bratislava - Karviná 27:27 (12:13), Bardejov - Zubří 21:22 (9:10), Dukla Praha - Považská Bystrica 32:23 (16:11), Frýdek-Místek - Kostelec 31:22 (13:12), Brno - Nové Zámky 22:24 (9:11).