Dukla rozhodla už do poločasu

HC Cement Hranice – HC Dukla Praha
20 : 31 (7 : 13)

Se silným soupeřem a rychle ubývajícími silami museli v zápase 22. kola česko-slovenské interligy bojovat naši házenkáři. Zatímco Dukla přijela do Hranic v nejsilnějším složení, tedy i s reprezentantem Hynkem, domácí tým se musel obejít bez pěti hráčů a nastupoval pouze s devíti hráči v poli!
Sestava a branky Cementu: Kosatík, Gnida – P. Žurek, Samiec 1/1, Stržínek 1, Kolmajer 7, Dobeš 5, M. Žůrek 2/1, Skřídlo, Pernička 2, Ševeček 2. Rozhodčí: Bubeníček, Jaroň. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 7:8. ČK: 1 – 2 (Žurek – Vraný, Čurda). Diváků: 300.

I přes oslabení se domácí hned od začátku pustili do favorizovaného soupeře. Ujali se vedení a až do 20. minuty a stavu 6:6 se s ním střídali ve vedení. V poslední desetiminutovce první půle se však v brance hostí rozchytal Štochl, který povolil našim hráčům jedinou branku. Z jeho skvělých zásahů naopak těžili hosté, kteří vyráželi do rychlých brejků a zvšovali skóre až na poločasových 7:13.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Stále více unavený domácí tým sice stále bojoval, ale začal dělat technické chyby, které zkušení hosté dokázali pohotově trestat. Skóre ve prospěch Dukly stále narůstalo a v 51. minutě vedla už 27:14. V závěru se Hranicím podařilo alespoň snížit hrozivý rozdíl na konečných 20:31.

Hráče teď čeká nabitý týden, náš tým zajíždí ve středu do Frýdku-Místku a v neděli hostí další silný celek – Tatran Prešov.

Trenér Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"S výsledkem samozřejmě nejsem spokojen, chtěli jsme s Duklou sehrát vyrovnanější partii, ale překážkou nám byl Štochl v brance. Navíc jsme udělali spoustu chyb ve finálních přihrávkách, kdy nám míč padal pod nohy nebo do autu. Úplně nám chyběla pravá strana a také "leváci" se neprosadili jak by měli. Kolmajer spálil několik šancí a zápas nezahrál jak by měl. Chtěli jsme moc uhrát lepší výsledek, ale i vinou oslabení týmu se to bohužel nepodařilo."

Další výsledky 22. kola:

Zubří - Košice 29:28 (14:15), Považská Bystrica - Frýdek-Místek 34:24 (15:12), Nové Zámky - Bardejov 35:31 (16:12), Sečovce - Bratislava 29:28 (15:17), Karviná - Brno 30:23 (15:8), Kostelec na Hané - Prešov 25:26 (14:9).