Nedali kůži lacino

HC Cement Hranice – ŠK Tatran Prešov
29 : 35 (16 : 14)

V utkání 24. kola házenkářské interligy přivítal hranický tým na domácí palubovce jeden z nejsilnějších celků soutěže Tatran Prešov. Navzdory papírovým předpokladům se domácím proti favorizovanému soupeři nerozklepala kolena a sehráli s ním jeden z nejkvalitnějších zápasů v letošní sezoně.
Naši hráči příkladně bojovali, dělali minimum technických chyb a výborným výkonem je podržel i Kosatík v brance. Poločasový výsledek zněl neuvěřitelně – 16:14 pro Hranice a to mohli být hosté ještě rádi, že několik domácích střel skončilo na tyčce.

Zvrat přišel v úvodu druhé půle. Hraničtí dokázali za třináct minut vstřelit jedinou branku, kdežto Prešov jich nasázel jedenáct a otočil na 17:25. Ani tento vývoj však domácí nesrazil. Snížili až na čtyřbrankový rozdíl a teprve v závěru inkasovali od střelecky disponovaného Antla další branky.

Nejvíce branek: Kolmajer a Pernička 6, Dobeš 5, - Antl 17/3, Fuňák 7. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 6:5. Diváků: 150.

Dosud známé výsledky 24. kola:

Zubří - Frýdek-Místek 23:23 (11:9), Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 38:28 (16:16), Nové Zámky - Dukla Praha 33:32 (16:16).

Bližší informace k utkání, další výsledky a tabulku HIL zveřejníme v pondělí.