Další povedené utkání mladého týmu

V neděli byli příznivci hranické házené svědky příjemně překvapeni výkonem domácího týmu proti jednomu z favoritů celé soutěže. Hraničtí házenkáři se hlavně v první půli vyvarovali velkého množství technických chyb, chytře stříleli a tentokrát se jim dostalo podpory i v brance, kde se k výbornému výkonu rozchytal Kosatík. Poločasové vedení bylo naprosto zasloužené a nebýt několika trefených tyčí a nepochopitelného výpadku v úvodu druhé půle, mohl být zápas dramatický až do konce. I přes porážku je nedělní výkon týmu příslibem do budoucna.

HC Cement Hranice – ŠK Tatran Prešov

29 : 35 (16 : 14)

Sestava a branky Cementu:Kosatík, Gnida – P. Žurek, Samiec, Stržínek 1, M. Žůrek 4/1, Skřídlo 3, Kolmajer 6, Pernička 6, Dobeš 5, Ševeček 2, Pörsök, Hojník 2, Štípek. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 6:5. Diváků: 150.

V úvodu zápasu si hosté vypracovali malý náskok (5:3 v 6 minutě a 7:4 v desáté). Domácí však za čtyři minuty otočili na 8:7, aby za další tři minuty prohrávali 8:10. I nadále se skóre pohybovalo jako na houpačce, Hraničtí se ujali ve 22. minutě vedení 12:11, ale za chvíli znovu prohrávali13:14. V závěru poločasu místo očekávaného útlumu přišel nápor domácího týmu podpořený několika výbornými zákroky Kosatíka. Hranice třemi brankami otočily na 16:14 a za tohoto stavu a euforie domácích fanoušků skončil poločas.

Úvod druhé půle však Hranice zastihl v útlumu. Hrály v oslabení a po dvou chybách v rozehrávce hosté rychle srovnali a z dalšího brejku šli do vedení. Vzápětí sice Hojník srovnal na 17:17, ale následujících osm minut náš tým jen sledoval, jak Prešov střílí jednu branku za druhou. Ve 43. minutě vedli hosté 25:17 a zdálo se být rozhodnuto. Hraničtí ale znovu zabojovali, čtyřmi brankami snížili na 22:26 a přinutili kouče hostí využít i druhý oddechový čas. Ani to však příliš nepomohlo, Prešovští hráči se jen těžko vyrovnávali s důslednou obranou domácích a nebýt ostrostřelce Antla, který další čtyřbrankovou sérií zvýšil až na 33:25, zažili by hosté ještě horké chvíle. V závěru se domácím podařilo zmírnit konečnou porážku a do šaten je vyprovázel bouřlivý potlesk stojících diváků.

Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Díky výkonu Kosatíka jsme se soupeřem drželi krok, i přes některé chyby byl první poločas z naší strany velmi dobrý. O dobrý výsledek jsme přišli v úvodu druhého poločasu, kdy jsme nezachytili nástup soupeře, který se tak dostal do tempa a začal hrát svoji hru. Přesto jsme se vzpamatovali a zápas ještě zdramatizovali. Hráči ukázali, že házenou umí hrát a že mužstvo má perspektivu. Zbývá nám ale ještě půl roku tvrdé dřiny, abychom obstáli v české extralize."

Další výsledky 24. kola:

Zubří - Frýdek-Místek 23:23 (11:9), Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 38:28 (16:16), Nové Zámky - Dukla Praha 33:32 (16:16), Karviná - Bardejov 41:22 (18:8), Házená Brno - Košice 33:34 (13:14), Kostelec na Hané - Sečovce 24:26 (11:14).