HC Cement Hranice

Mladší dorost vyhrál turnaj v Krakowě

Družstvo mladšího dorostu hranických házenkářů se ve dnech 24.- 25. března. zúčastnilo mezinárodního turnaje v polském Krakowě, kde v dané kategorii bylo přihlášeno osm mužstev. Hrálo se systémem každý s každým, takže turnaj byl velice náročný.
V prvním dni turnaje jsme odehráli tři zápasy a to: s Házenou Brno které Hranice vyhrály 17:10, dále s VKS Krakowiak 17:14 a prohrály s MKS Vieluň 14:20. Druhý den nás hned ráno čekal přeborník Finska BK – 46 Karis, kterého jsme porazili 14:8. Pak následoval zápas proti Spartakus Radgosz s výsledkem 28 : 9. V tomto zápase se nám dařily rychlé útoky založené na velmi dobré činnosti obrany a brankáře.

O vyrovnanosti družstev na turnaji svědčí i to, že před odehráním posledních dvou zápasů pět družstev mělo možnost turnaj vyhrát anebo také skončit na pátém místě, protože každý měl na kontě jednu porážku. Poslední dvě utkání jsme hráli proti druhému a třetímu družstvu přeboru Polska. Tato utkání byla velice vyrovnaná a velmi kvalitní. Také plná emocí, protože každý chtěl vyhrát. Po velmi dobrém výkonu a velkém nasazení jsme porazili MLUKS Skawina 14:13 a v posledním velmi vypjatém a bojovném utkání Wlónkniarz Konstantow 15:13. Tím jsme vybojovali první místo v turnaji a pěkný pohár, který patřil vítězům celého turnaje.

Na výborném výsledku družstva se velkou měrou podílel brankář Radek Magrla, který byl velkou jistotou v brance. I další brankáři J. Juřica a D. Balada odváděli spolehlivé výkony a často družstvo podrželi.

Nejlepším střelcem družstva se stal J. Samiec, který vstřelil 30 branek; T. Ruber 29; M. Kobliha 13; M. Juráček10; T. Samiec 7; O. Pavlík 4; R. Zdražil 6; J. Čada 4; M. Dohnal 7; J. Hanzelka 3 a P. Janíček 6 branek. Hra Hranického družstva byla založena na velmi dobré obraně podpořené skvělými výkony brankářů. Mladí házenkáři z Hranic udělali velmi dobrou reklamu hranické házené o čemž svědčí i pozvánka na mezinárodní turnaj do Finska.

Jako vedoucí u družstva mladšího dorostu působí Václav Bambas a jako trenér Jan Bednařík

(ház)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko