HC Cement Hranice

Starší žáci na Prague Handball Cupu 2005

Naši starší žáci završili zimní přípravu účastí na největším turnaji házené v Evropě, na Prague Handball Cupu 2005. Celkem 460 mužstev z 20 zemí se snažilo uspět ve čtyřech věkových kategoriích. V naší kategorii – chlapci starší žáci se zúčastnilo celkem 84 týmů.
V bojích v základní skupině (celkem 14 skupin po 6 mužstvech) jsme postupně zdolali celky Kolding IF (Dánsko)14:10, Duklu Praha 14:8, SZ Ohrsted (Německo) 25:9, DAC Dunajská Streda (Slovensko) 17:14 a jen s celkem RS Karlovac (Chorvatsko) jsme prohráli 9:18. Po postupu ze skupiny nás čekal nemilosrdný vyřazovací systém, kdy dále postupovali jen vítězové utkání. Jako první nás čekali němečtí HC Erlagen, Po utkání jsme se radovali z vítězství 16:11 a z postupu mezi 16 nejlepších týmů. Další zápas s celkem z Liberce už byl nad naše síly (máme úzký kádr a postrádali jsme zraněné hráče z předchozích utkání) a tak mužstvo starších žáků TJ Cement Hranice obsadilo celkové velice slušné 9-16 místo.

Tímto turnajem družstvo zakončilo svou zimní přípravu, ve které absolvovalo celkem 4 náročné turnaje a teď jde do druhé, jarní části divizní soutěže, ve které se utká mimo jiné i s finalisty Prague Handball Cupu 2005, mužstvy HC Zubří a HCB Karviná (vítězem se stalo HC Zubří).

(TV)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko