Sečovcemi to začalo, Sečovcemi to i končí

HC Cement Hranice – ŠKP Sečovce
34 : 29 (15 : 17)

Vítězstvím nad týmem Sečovcí vstoupili před rokem a půl hraničtí házenkáři poprvé do česko-slovenské interligy a vítězstvím nad stejným soupeřem svou pouť interligou také zakončili. Vydřená výhra nakonec znamená, že tým na poslední chvíli opustil potupné poslední místo v soutěži a pomyslného černého Petra přenechal Bardějovu.
Sestava a branky Cementu:Kosatík, Gnida – Bláha, P. Žurek, Samiec, Dobeš 9, M. Žůrek 4/4, Skřídlo 1, Kolmajer 3, Pernička 10, Gajda 3, Pörsök, Hojník 4, Štípek. Rozhodčí: Padevět, Kohout. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3. Vyloučení: 8:4. ČK: 1 – 1 (Skřídlo – Gamrát). Diváků: 300.

Vstup do utkání se našim házenkářům nadmíru vydařil, v 6. minutě vedli 4:0, ve 12. pak 8:3. K tomu byli ještě vyloučeni dva hráči hostí. Domácí však přesilovku 6 na 4 prohráli 1:2, pak se několika výbornými zákroky prezentoval brankář Sečovcí Fecman a přesilovku za vyloučení Hojníka hosté ve 20. minutě využili k otočení stavu na 9:10. Ani tento obrat domácí neprobral, nadále dělali chyby, nepřesně stříleli a po vyloučení Skřídla minutu před přestávkou prohrávali už 13:17. Naštěstí se v poslední minutě dvěma rychlými brejky prezentoval kapitán týmu Pernička a snížil na 15:17.

V úvodu druhé půle Sečovce zvýšily na tříbrankový rozdíl a ten držely ještě v 35. minutě. Poté se však k výbornému výkonu rozchytal brankář Kosatík a Hraničtí začali postupně smazávat náskok soupeře. Ve 38. minutě bylo srovnáno na 21:21 a o čtyři minuty později už domácí vedli 24:22 a hlasitě podporováni svými fanoušky dále zvyšovali skóre. V 58. minutě už vedli 33:27, když proti nim byla nařízena sedmička. Trenér na ni poslal do branky dorostence Gnidu. Ten na střelu Kučery sice nedosáhl, ale do konce utkání se ještě stačil blýsknout dvěma pohotovými zákroky a svým dílem přispěl ke konečnému vítězství Cementu 34:29.

Vítězem dlouhodobé části se s čtyřbodovým náskokem stala Karviná. Prvních šest týmů z ČR i SR postoupilo do národního play-off, které začne už ve středu.

Trenér domácích Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Věděli jsme, že Sečovce mají na jaře velmi dobré výsledky, viz jejich výhra v Kostelci. Začali jsme velmi dobře, pak jsme ale pokazili dvojnásobnou přesilovku a úplně vypadli z tempa a bylo štěstí, že jsme před koncem poločasu stačili ještě snížit. Před druhým poločasem jsme měli trochu obavy z výpadku, který nás postihl v minulých zápasech, ale tentokrát se ho tým vyvaroval, dostali jsme se zpět do zápasu a zásluhou Kosatíka v brance a Dobeše, který svými góly prakticky otočil skóre jsme zaslouženě vyhráli. Mužstvo samozřejmě udělalo i řadu chyb, na jejichž odstranění teď budeme pět měsíců pracovat.

Jsem rád, že jsme nakonec neskončili poslední, ale sedmé místo v Čechách je rozhodně neúspěch podíváme-li se na to v jaké sestavě a s jakými cíli tým do soutěže vstupoval."

Další výsledky 26. kola:

Zubří – Bratislava 26:24, Bardějov – Dukla 21:31, Karviná – Košice 31:27, Považská Bystrica – Kostelec 38:22, Nové Zámky – Prešov 33:32, Brno – Frýdek-Místek 26:28.