Muži splnili úkol

Vítězstvím na půdě nováčka extraligy splnili házenkáři Cementu svůj úkol, rozehráli se a kromě bodů získali i potřebné sebevědomí před dalšími těžkými zápasy. Náš tým převyšoval domácí na všech postech, nejvýrazněji se pak prosadili oba brankáři, kteří i za ztížených podmínek odvedli excelentní výkon.

TJ FS Napajedla - TJ Cement Hranice
21 : 29 (9 : 17)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha, Stržínek 1, Hradil 6, Skřídlo 2, Pernička 1, Ševeček, Kovařík, Dobeš 4/1, Štípek, Hojník 4, Kolmajer 6/1, Valášek 5/1. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/0 - 4/3. Vyloučení: 8 - 9. Diskvalifikace: 2 – 2 (Vaško, Blaha – Stržínek, Hradil). Diváků: 200.

O tom, jak motivovaní a s jakou vervou vstoupili domácí do utkání svědčí skutečnost, že už ve 24. vteřině musel být ošetřován Stržínek s tržnou ránou v obličeji. Na hřiště se vrátil až po patnácti minutách. Domácí se ve 2. minutě ujali vedení, ale hned z protiútoku inkasovali a v 5. minutě díky dvěma slepeným gólům už Hranice vedly 3:1. Jejich hráči byli lepší ve všech směrech a tak skóre ve prospěch hostí rostlo geometrickou řadou a na konci poločasu se zastavilo na stavu 17:9 pro hosty.

Do druhé půle už trenér Frank nasazoval do hry i další hráče z lavičky. Převaha hostí už nebyla tak markantní, možná i proto, že se už v úvodu poločasu vyfauloval Hradil a posléze i Stržínek. Posledních deset minut v nastoupil do branky Cementu Vatolík a i on svými zákroky přispěl k vysokému vítězství Hranic v poměru 29:21.

Trenér Cementu Frank nám k zápasu řekl:

"Zápas jsme zvládli s přehledem, přičemž první půle byla z naší strany kvalitnější než ta druhá. Rychle jsme si vytvořili náskok a tým pak bez problémů šel za svým cílem. Hráči si po úvodní nervozitě začali věřit a postupně získávali jistotu a sebevědomí, které budou potřebovat v dalších zápasech s těžšími soupeři. Naším nejlepším hráčem byl bezesporu Fabián v brance, který i při špatném osvětlení dosáhl 48 % úspěšnosti. Pozadu nezůstal ani jeho náhradník Vatolík, který závěr zápasu odchytal s 66 % úspěšností. Spokojen jsem i s Hradilem, který až do vyloučení hrál výborně a na křídle se svou rychlostí a střelbou výrazně prosadil i Kolmajer."

Ve druhém kole přivítají naši házenkáři v neděli 18. září od 10.30 hodin na své palubovce nevyzpytatelný celek Brna a doufají, že je přijde povzbudit početné obecenstvo.

Další výsledky 1. kola:

Karviná - Dukla Praha 33:23, Lovosice - Kopřivnice 25:22, Zubří - Frýdek-Místek 39:18, Plzeň - Jičín 18:21, Třeboň – Brno 31:20.