HC Cement Hranice

Muži zatím bez ztráty bodu

Na začátku sezóny se mužům zatím daří naplňovat své cíle. Po dvou kolech extraligy mají na svém kontě plný počet čtyř bodů a v tabulce jsou na třetím místě, jen o skóre za favority soutěže Zubřím a Karvinou. První zápasy s Napajedly a Brnem zvládli naši hráči s přehledem, ale jak na tom skutečně jsou se ukáže už v neděli, kdy náš tým nastoupí na palubovce loňského mistra – v Karviné.

TJ Cement Hranice – Házená Brno
35 : 24 (19 : 8)


Muži zatím bez ztráty bodu


Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha, Stržínek 3, Samiec 1/1,Hradil 12/4, Skřídlo, Pernička 6, Ševeček, Kovařík 6, Štípek, Valášek 5, Kolmajer 2. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 3 - 4. Diváků: 500.Domácí se dostali ve 2. minutě do vedení, hosté za minutu srovnali, ale to bylo naposled, kdy v zápase drželi vyrovnané skóre. V 5. minutě byl stav 4:2 a domácí díky pozorné obraně a přesné střelbě postupně zvyšovali náskok. Ve střelbě vynikal především Hradil, který za první poločas stačil konto soupeře zatížit osmi brankami, zdatně mu sekundovali také Kovařík s Valáškem. Jejich akce vyvolávaly v publiku bouřlivý potlesk. Neméně kvalitní výkon v brance předváděl i Fabián, takže se nikdo moc nedivil, že poločas skončil výsledkem 19:8.

Také druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako ta první, hraničtí hráči znovu zvyšovali svůj náskok a ve 46. minutě vedli už 30:15. Střelecky se v těchto chvílích dařilo především Perničkovi, smůlu měl naopak Kolmajer, jehož několik střeleckých pokusů končilo buď na tyčích nebo je vytěsnil brankář hostí. V poslední čtvrthodině už trenér Frank posílal do boje další hráče z lavičky a do branky se dostal i Vatolík. Přesto si domácí tým bez problémů udržoval dostatečný náskok a dovedl zápas do vítězného konce.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:

"S výkonem týmu jsem spokojen, nespokojen jsem pouze s tím, jak jsme sehráli přesilovky, ta se nám dnes nedařily. Utkání se už od začátku vyvíjelo v náš prospěch, hodnotit jednotlivce nemá smysl, všichni podali dobrý výkon. Je dobře, že nám vývoj zápasu a velký náskok umožnil poslat na hřiště i mladé kluky z lavičky. každá minuta hry je pro ně cenná a je to dobrá investice do budoucna. Těší mě, že plníme, co jsme si před sezónou předsevzali, máme po dvou zápasech čtyři body, ale těžké zápasy nás teprve čekají a důkladně nás prověří už příští týden Karviná."Další výsledky 2. kola:

Jičín - Lovosice 26:21, Kopřivnice - Třeboň 21:23, Frýdek-Místek - Plzeň 27:25, Napajedla - Karviná 20:33, Dukla - Zubří 25:29.

(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko