Rozhodla dlouhá přesilovka

HC Zubří - HC Cement Hranice 30:29 (16:15)

V předposledním – 29. kole základní části česko-slovenské interligy prohráli házenkáři Cementu na palubovce Zubří o jedinou branku. Naši hráči v závěru sahali minimálně po remíze, ale přísné vyloučení čtyř hráčů je o body nakonec připravilo. Zápas 30. kola s Novými Zámky sehraje Cement už v sobotu od 17 hodin.
Branky: Řezníček 82, Hrstka 7, Hrachovec st. 4, Kulišťák 3, Mičkal, Pavlík, Plšek a Prepsl 2 - Kolmajer 6, Vaško 6, Žůrek 5/3, Skřídlo, Stržínek a Valášek 3, Machačík, Pernička a Štekl 1. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3. Vyloučení: 3:6. Rozhodčí: Bělka, Samek. Diváků: 600.

Sestava Cementu: Raška, Štolcar – Žurek, Žůrek, Skřídlo, Pernička, Kolmajer, Stržínek, Machačík, Valášek, Vaško, Štekl. Trenér: Lumír Zátopek.

V první půli připomínalo skóre houpačku, obě mužstva se pravidelně střídala ve vedení. Do kabin odcházeli spokojenější domácí, kteří v tu chvíli vedli 16:15.

V úvodu druhého poločasu šlo Zubří do brejku, ve 37. minutě vedlo 22:18 a ve 44. dokonce už 26:21. Hranické mužstvo se však vzchopilo, do 55. minuty stáhlo na 27:26, pak je však zbrzdila přísná vyloučení. Jednu chvíli hosté hráli ve dvou proti šesti! domácím a to rozhodlo. Zubří v dlouhé přesilovce dvakrát skórovalo a ani mohutný nápor Cementu v samém závěru už zvrat nepřinesl.

Jednatel HC Cement, Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Oproti zápasu s Louny podali hráči stoprocentně koncentrovaný a bojovný výkon. V prvním poločase jsme se se Zubřím přetahovali o vedení, na začátku druhého nám trochu utekli, ale dokázali jsme to stáhnout až na jednobrankový rozdíl. V závěru nám ale vyloučili čtyři hráče a to rozhodlo. Přesilovku šest na dva ještě domácí nevyužili ale při hře 6:4 už byli úspěšnější. Nám už pak nezbyl čas vyrovnat, i když vteřinu před koncem Valáška vychytal domácí gólman. Je to škoda, minimálně bod jsme si zasloužili."

Další výsledky 29. kola:

MŠK Hlohovec - HC Frýdek-Místek 22:35 (11:18), HC Dukla Praha - Allrisk CAC Praha 19:19 (9:7), ŠKP Sečovce - HK Sokol Kostelec na Hané 35:31 (15:13), TJ Štart Nové Zámky - HC Baník Karviná 26:28 (12:9), SHK Louny - 1. MHK Košice 35:31 (17:13), ŠKP Bratislava - MŠK SIRS Považská Bystrica 30:32 (15:16), Tatran Prešov - HK 47 Trnava 33:20 (15:10).