Muži se štěstím vyhráli a vedou extraligu!

Jeden z nejdramatičtějších zápasů sehráli dnes dopoledne házenkáři Cementu Hranice. Ve vypjatém regionálním derby jen o jedinou branku porazili Kopřivnici a posunuli se poprvé v historii do čela extraligové tabulky.

TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice
28 : 27 (14 : 14)

V úvodu zápasu svazovala domácím hráčům ruce nervozita, hosté vedli 1:4 a s domácími se neustále přetahovali o vedení. Ještě tři minuty před přestávkou Kopřivničtí vedli 12:13, poté Hranice otočily na 14:13, ale díky nedůslednosti pár vteřin před sirénou vedení ztratily. Nástup do druhé půle vyšel lépe Hranickým, kteří se "utrhli" až na čtyřbrankový rozdíl 20:16 a 23:19. Jenomže díky nepřesnostem a nesmyslným výrokům rozhodčích, kteří domácí poslali do oslabení 3:6, hosté srovnali a remízu drželi až do 59. minuty, kdy Kovařík dostal domácí do vedení 28:27. Domácí mohli v poslední minutě ještě zvýšit, ale chybovali v útoku a jen díky Fabiánovi v brance se Kopřivnici v posledních vteřinách nepodařilo vyrovnat.

Nejvíce branek: Hradil 10, Kolmajer 6/1 – Prepsl 6, Gřes a Hanzelka 5. Rozhodčí: Kohout, Padevět. Sedmimetrové hody: 5/2 – 4/3. Vyloučení: 8 - 7. Diskvalifikace: 1 – 0 (Stržínek). Diváků: 450.