Bojovnost slavila úspěch

Přesto, že se v zápase s Kopřivnicí našim mužům příliš nedařilo, kupili technické chyby a ve druhé půli je přidusili také rozhodčí, nevzdali to. Za podpory skvělých fanoušků dál bojovali o každý míč a byli sladce odměněni. Vyhráli, po čtyřech kolech extraligy mají stoprocentní úspěšnost a s dvoubodovým náskokem vedou tabulku soutěže. Něco takového neznají ani pamětníci nejslavnějších chvil hranické házené. I přes tyto úspěchy, ale trenér Frank vidí i chyby a drží tým při zemi, protože už v sobotu v Zubří může mužstvo z vrcholu spadnout. Jedno je ale jisté hráči se o vítězství poperou a na hřišti nechají vše. Jeďte je povzbudit, začíná se v 18 hodin.

TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice

28 : 27 (14 : 14)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha, Stržínek 1, Samiec, Hradil 10, Skřídlo 1, Pernička 3, Ševeček 1, Kovařík 3, Štípek, Valášek 3/1, Kolmajer 6/1. Rozhodčí: Kohout, Padevět. Sedmimetrové hody: 5/2 – 4/3. Vyloučení: 8 - 7. Diskvalifikace: 1 – 0 (Stržínek). Diváků: 450.

V dramatickém zápase se domácí tým ujal vedení, ale díky nervozitě a nepřesnostem v 7. minutě prohrával 1:4. Kopřivničtí hráli pozorně v obraně a snažili se vyrážet do brejků, což jim domácí svými chybami v rozehrávce značně usnadňovali. Přesto v 15. minutě domácí po třech rychlých brankách vedli 7:6, ale hosté výsledek znovu otočili. Tato přetahovaná trvala až do konce poločasu, kdy Hranice vedly 14:13 a měly možnost v přesilovce své vedení ještě zvýšit, ale hosté závěr zvládli na výbornou. Vybrali si oddychový čas a pár vteřin před odchodem do kabin dokonce srovnali.

Druhou půli začali lépe domácí. Znovu se dostali do vedení a v 37. minutě zvýšili náskok na rozdíl čtyř branek – 19:15. Zdálo se, že konečně chytili svůj herní rytmus a utkání bez větších problémů dotáhnou do vítězného konce. Jenomže pak si vzali hlavní slovo rozhodčí. Začali, mnohdy bezdůvodně vylučovat, ve 44. minutě za stavu 23:19, poslali domácí do trojnásobného oslabení a dali hostům šanci na návrat do utkání. Ti ji využili, za čtyři minuty srovnali a přetahovaná o výsledek začala nanovo. Na každou branku Hranic dokázali Kopřivničtí pokaždé odpovědět, v té chvíli se k výbornému výkonu rozchytal dosud nevýrazný Raška a bylo jen štěstím domácích, že stejně se v jejich brance začalo dařit i Luďku Fabiánovi. Čtyři minuty před koncem svítil na ukazateli stav 27:27 a schylovalo se k hororu. Domácí mocně povzbuzovaní publikem se těžce dostávali před Raškovu branku a za každou chybu byli trestáni rychlým brejkem hostí. Jenom díky jejich zbrklosti a Fabiánovi v brance se stav stále neměnil, až minutu a půl před koncem se uvolnil Kovařík a nedal Raškovi šanci – 28:27. Následující útok hostí domácí obrana vyřešila a na poslední půlminutu měli domácí míč. Třináct vteřin před koncem si vzali oddechový čas a následnou akci bohužel zakončili slabou střelou přímo do stojícího Rašky. Odraženého míče se chopili hosté a vyrazili do rychlého brejku, který však uspěchali a tak jejich poslední možnost na vyrovnání zmařil Fabián. Poté už v hale propukl obrovský jásot, diváci děkovali hráčům a naopak. Během týdne tak tento tým dosáhl dvou vrcholů, nejprve šokoval výhrou v Karviné a týden poté se vyhoupl do čela extraligové tabulky.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:

"Jsem spokojen jen s vítězstvím a dvěma body, výkon týmu nebyl takový jaký jsme od něj čekali. Špatně zahrála pravá strana, jmenovitě Stržínek, nedařilo se ani Fabiánovi, neměl dnes svůj den, ale vynahradil to v závěru, kdy nás svými zákroky podržel. Čekali, jsme, že derby s Kopřivnicí bude velmi náročné, ale nakonec jsme si zápas sami zkomplikovali když jsme neproměnili sedmičky a udělali spoustu technických chyb. Na každé mužstvo přijde po velkém vítězství útlum a jsem rád, že i přesto hráči bojovali a vítězství vydřeli. Máme po čtyřech kolech osm bodů, na to, že se nedařilo tým rychle zapomene a doufám, že teď zase půjde herně nahoru."

Další výsledky 4. kola:

Karviná - Zubří 27:21, Frýdek-Místek - Třeboň 24:22, Dukla - Lovosice 21:20, Napajedla - Plzeň 24:29, Jičín – Brno - odloženo.