Muži v Zubří poprvé prohráli

V 5. kole házenkářské extraligy nastoupili hráči Cementu Hranice na palubovce jednoho z favoritů soutěže, týmu Zubří.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice
33 : 30 (15 : 17)

První poločas zahráli hosté na jedničku. Pozorně bránili a dařila se jim i střelba. ve 13. minutě vedli 9:5 a dvě minuty před přestávkou dokonce 17:12. Do poločasu ale domácí dokázali z přesilovky snížit na 15:17. Také úvod druhé půle patřil týmu Zubří, kteří čtyřmi brankami otočili na 19:17 a mírný náskok drželi až do 53. minuty, kdy Hraničtí dvěma brankami srovnali na 29:29. V samotném závěru se za vydatné pomoci rozhodčích prosadili opět domácí. Odskočili až na 33:29, na což hosté stačili odpovědět už jen snížením na konečných 33:30.

Nejvíce branek: Titkov 9/5, Pavlík 6, Hrstka 5 - Hradil 7/1, Valášek 6, Stržínek 5. Rozhodčí: Martiník, Vangelis. Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/1. Vyloučení: 5:9. ČK: 0 - 1 (Valášek). Diváků: 900.

Zatím známé výsledky 5. kola:

Plzeň - Karviná 19:35, Brno - Frýdek-Místek 28:29, Lovosice - Napajedla 33:29, Třeboň - Dukla 22:22.

Podrobnosti k utkání, další výsledky a tabulku zveřejníme v pondělí.