Ani výborný výkon na vítězství nestačil

Hraničtí házenkáři měli nakročeno k dalšímu vítězství v extralize, v Zubří předvedli parádní výkon, ale v rozhodujících momentech jim podrazil nohy kopřivnický rozhodčí Simu. Svými nesmyslnými výroky pomohl domácím k vítězství a hostující tým přesvědčil o tom, že ne vždy musí vyhrát ten lepší. Hráčům Cementu tak nezbývá než zapomenout na sobotní večer a pořádně se připravit na Jičín - svého nedělního soupeře. Zápas v hale Cementu začíná v obvyklých 10.30 hodin.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice

33 : 30 (15 : 17)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha, Stržínek 5, Samiec, Hradil 7/1, Skřídlo, Pernička 4, Ševeček 1, Kovařík 3, Valášek 6, Kolmajer 4. Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/1. Vyloučení: 5:9. ČK: 0 - 1 (Valášek). Diváků: 900.

Už od prvních minut předváděly oba týmy líbivou házenou a Hraničtí dokazovali, proč ještě v soutěži neztratili ani bod. Za podpory skvělého Fabiána v brance se v 6. minutě poprvé ujali vedení 3:2 a to ve 13. minutě zvýšili až na 9:5. domácí bojovali a snažili se nepříznivý výsledek zvrátit, ale hosté v těchto chvílích hráli skvěle a ve 24. minutě vedli už 14:9 a pětibrankový náskok 17:12 drželi ještě minutu a půl před přestávkou. V tu chvíli si domácí vybrali oddychový čas a do konce poločasu stačili v přesilovce třemi brankami snížit na 15:17.

Také vstup do druhé půle se Zubří vydařil. Domácí čtyřmi brankami otočili na 19:17 a v 38. minutě díky dalšímu oslabení hostí vedli už 23:19. Přestože rozhodčí byli na hostující tým nezvykle přísní, dařilo se Hranicím držet s domácími krok a jejich náskok branku po brance snižovat, až v 52. minutě vyrovnali na 29:29. Konec zápasu se však znovu odehrával v režii rozhodčích, kteří za neexistující přestupky poslali hosty do tří a nabídli Zubří vítězství na stříbrném podnose. Domácí nepohrdli, zvýšili na 33:29 a vedení už uhájili.

Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Tým podal velmi dobrý výkon a to hlavně v prvním poločase. Škoda jen závěru první půle, kdy domácí třemi góly snížili náš pětibrankový náskok Nepodařil se nám nástup do druhé půle, kdy domácí otočili skóre. Nemohli jsme se dostat do tempa protože jsme hráli neustále oslabeni, rozhodčí na nás byli přísnější než na domácí a určitě nás zbrzdilo i vyloučení Valáška. Přes to všechno jsme dokázali ještě vyrovnat, ale další oslabení už rozhodlo. Pochvalu za výborný výkon si zaslouží opět Fabián a oproti zápasu s Kopřivnicí i Stržínek, který odvedl velký kus práce. Pokud budeme takhle hrát i dále, dočkáme se zajímavých výsledků."

Další výsledky 5. kola:

Plzeň - Karviná 19:35, Brno - Frýdek-Místek 28:29, Lovosice - Napajedla 33:29, Třeboň - Dukla 22:22, Kopřivnice - Jičín 25:19.