Přežili jsme další nervák

Přestože se extraligový tým Cementu ve v nedělním zápase s Jičínem trápil, závěr zápasu znovu, stejně jako v duelu s Kopřivnicí, zvládl a díky Hradilově brance v poslední minutě vybojoval další cenné vítězství. Je až s podivem, jak tým, který v průběhu zápasu s náskokem vede, může naprosto vypadnout z role a naopak v samotném nervy drásajícím závěru, dokáže i pod obrovským tlakem zvrátit utkání ve svůj prospěch. V neděli jede mužstvo do Plzně, věřme, že se mu zde bude dařit stejně dobře, jak se mu v této sezóně na hřištích soupeřů daří.

TJ Cement Hranice – CS CARGO HBC Jičín

22 : 21 (10 : 11)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha, Stržínek, Samiec, Hradil 9, Skřídlo, Pernička 3, Ševeček, Kovařík, Valášek 4, Kolmajer 6/2, Štípek. Trenér: Miroslav Frank. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3. Vyloučení: 4 - 7. Diváků: 600.

Hosté se z prvního útoku ujali vedení, ale následně byli zasypáni sérií střel po které už domácí vedli 4:1. Tříbrankové vedení našemu týmu vydrželo ještě do 8. minuty (5:2), ale pak se stalo něco nepochopitelného. Domácí začali neuvěřitelně kazit přihrávky, přestala se dařit střelba a to málo, co prošlo až k jičínské brance bravurně likvidoval gólman Barák. Bylo štěstím domácích, že ani hosté nehráli nijak oslnivě a také jejich řídké střelecké pokusy likvidoval výborný Fabián. Ve 20. minutě zvýšil Hradil na 8:6, to však byl na plných devět!!! minut poslední zásah Hranických do černého. Naopak hosté díky agresivní obraně podnikali rychlé výpady proti nimž neměl Fabián šanci a tak minutu a půl před přestávkou svítil na ukazateli stav 8:11. Teprve pak se znovu trefil Hradil a z brejku se pár vteřin před sirénou ještě prosadil Kolmajer a snížil na nadějných 10:11.

První branku druhé půle dali znovu Jičínští, ale po sedmi minutách už naši vedli 15:13, ve 49. minutě 17:15 a za další tři minuty už 20:17. Pět minut před koncem vedly Hranice 21:18 a zahrávaly sedmičku. Soupeř ale takticky vyměnil brankáře, ten ji Kolmajerovi chytil a začal horor. Domácí znovu znervózněli, pokazili co se dalo a ani výborný Fabián nedokázal zabránit hostům ve vyrovnání na 21:21. To běžela 59. minuta. Ale stejně jako v zápase s Kopřivnicí našli domácí spasitele. Půl minuty před koncem se přes důraznou obranu hostů prosadil Hradil, následující protiútok zlikvidoval Fabián a za pomoci taktického time-outu už domácí tým hosty do šance nepustil.

TrenérCementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Znovu jsem spokojen jenom se ziskem dvou bodů. Celý tým počínaje zleva Kolmajerem a konče vpravo Perničkou dělal neuvěřitelné chyby. Problémy nám dělala jejich tvrdá obrana a hlavně výborný Barák v brance. Svůj den neměl ani Hradil, který dělal chyby v obraně a ani v útoku se mu bůhvíjak nedařilo i když to byl nakonec on, kdo dal vítěznou branku. Kromě Fabiána jsme dnes neměli hráče, který by na sebe vzal zodpovědnost a strhnul celý tým. Za týden nás čeká velmi důležitý zápas v Plzni, který když vyhrajeme, tak nám otevře cestu do play-off. Doufám, že to bude úplně jiné utkání než dnes, že strach necháme v Hranicích a předvedeme výkon jako v Zubří a Karviné."

Další výsledky 6. kola:

Karviná - Lovosice 33:24, Dukla - Brno 32:24, Zubří - Plzeň 36:17, Frýdek-Místek - Kopřivnice 28:24, Napajedla - Třeboň 17:30.