Štěstí přeje připraveným

Štěstěna stále stojí při házenkářích Cementu Hranice, kteří v posledních čtyřech kolech třikrát vyhráli a vždy o jedinou branku, když navíc o svém vítězství rozhodli v závěrečných vteřinách zápasu. Podobně tomu bylo i v Plzni, kde náš tým několikrát vedl tříbrankovým rozdílem, aby nakonec vítězství vybojoval až v závěru zápasu. Mužstvo trenéra Franka se tak stále drží ve vedoucí trojici a toto postavení bude v neděli 6. listopadu hájit na domácí palubovce proti obrozenému Frýdku-Místku.

TJ Lokomotiva Plzeň – TJ Cement Hranice

30 : 31 (14 : 16)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha, Samiec, Stržínek 5, Hradil 5/3, Pernička 2, Skřídlo 1, Štípek, Ševeček, Kovařík 6, Valášek 8, Kolmajer 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 5:0. Diváků: 460.

Hraničtí začali lépe, v páté minutě vedli 4:1 a v osmé ještě 6:3. Plzeň ale brzo srovnala krok a čtyři minuty před poločasem dokonce vedla 13:11. Náš tým ale ještě do přestávky stačil po řadě zbytečných chyb domácích otočit na 14:16.

Dvou až tříbrankový náskok si Hraničtí udržovali až do 45. min. (24:26). Plzeň se však nevzdala a devět minut před koncem dokonce vedla 29:28. Jenže nervózní závěr zvládli lépe zkušenější hosté, kteří dvě minuty před koncem otočili na 31:29. V samotném závěru domácí už jen snížili ze sedmičky na konečných 31:30.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:

"Jsem spokojen se dvěma body. Bohužel se nedařila hra křídlům, Pernička a Kolmajer určitě nezahráli tak, jak by si sami představovali. Plzeň hrála osobní obranu na Hradila, což jsme sice očekávali, ale špatně jsme se s tím vyrovnávali. Místo něj se ale tentokrát střelecky prosadili Valášek a Kovařík, kteří měli naopak více prostoru."

Další výsledky 7. kola:

Brno - Napajedla 24:24, Lovosice - Zubří 25:28, Jičín - Frýdek-Místek 22:15, Kopřivnice - Dukla 25:30. Utkání TJ Jiskra Třeboň - HCB Karviná bude sehráno 2. 11.