Snadná výhra nad oslabeným soupeřem

Poměrně snadno jsme přišli k vysokému vítězství v 8. kole extraligy. Poté, kdy byl hned v úvodu zápasu vyloučen nejlepší střelec hostí Petrovský, se hra hostujícího týmu zhroutila, čehož zkušený tým dokázal bezezbytku využít. Vysokého vedení tak trenér Frank využil k nasazení hráčů z lavičky, kteří v předchozích vyrovnaných zápasech nedostali příležitost. V příštím kole zajíždí náš tým na hřiště těžkého soupeře – do Lovosic.

TJ Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek

37 : 18 (19 : 10)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha1, Stržínek 4, Samiec 3, Hradil 8/3, Skřídlo 4, Pernička 1, Ševeček 1, Štípek 3, Hojník 1, Valášek 5, Kolmajer 6.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/1. Vyloučení: 7 - 5. Diskvalifikace: 0 – 2 (Petrovský, Pavlíček). Diváků: 600.

Zápas měl od začátku jednostranný průběh. Zatímco hosté, otřesení diskvalifikací svého nejlepšího hráče nevěděli co hrát a kupili chybu za chybou, domácí v očividné herní pohodě pustili z hlavy absenci zraněných Kovaříka a Dobeše a z rychlých brejků i postupných útoků sázeli jednu branku za druhou. V 10. minutě vedli 8:2, ve13. 13:4 a poločas už i s náhradníky v sestavě s přehledem 19:10.

V úvodu druhé půle hosté snížili na 11:19, ale pak za šestnáct minut dali jedinou branku a naopak jedenáctkrát sami inkasovali, takže ve 48. minutě byl stav 30:12. Domácí tým už zápas dohrál "na krásu", do hry se dokonce dostal i rekonvalescent Hojník a jen díky zbrklosti Hranických v útoku zústali hosté ušetřeni čtyřicítky.

Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Hráli jsme, co jsme chtěli hrát, dobrou obranu a rychlý útok, to vše podpořené nejlepším hráčem na hřišti brankářem Fabiánem, který toho spoustu pochytal a zakládal naše rychlé protiútoky. Střelecky se prosadili skoro všichni hráči, jen Pernička dnes neměl svůj den. Díky náskoku jsme mohli dát příležitost všem hráčům z lavičky, aby nasbírali cenné zkušenosti. Na soupeři se hodně podepsalo vyloučení Petrovského, soupeř to pak zabalil a značně nám naši roli ulehčil."

Další výsledky 8. kola:

Dukla Praha - Jičín 24:18, Napajedla - Kopřivnice 25:32, Plzeň – Lovosice 21:27, Zubří - Třeboň 31:22. Předehráno: Karviná – Brno 31:21.

Dohrávka 7. kola: Třeboň - Karviná 20:21.