Po Lovosicích čeká Dukla

Cenným vítězstvím na horké lovosické půdě jsme se udrželi ve vedoucí trojici se Zubřím a Karvinou. Zápas na severu Čech byl hlavně ve druhém poločase hodně dramatický a náš tým si vítězství vybojoval až ve strhujícím závěru, když ho stejně jako v předešlých zápasech podržel brankář Fabián. Ve čtvrtek dopoledne nastoupí muži na domácí palubovce proti čtvrté Dukle a podaří-li se jim zvítězit, zvýší svůj náskok na třetím místě před pronásledovateli už na pět bodů.

KH Město Lovosice - TJ Cement Hranice

33 : 36 (17 : 21)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha, Samiec, Hradil 11/5, Skřídlo 1, Pernička 4, Ševeček, Štípek, Hojník 8, Kolmajer 6, Valášek 6. Rozhodčí: Kohout, Padevět. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5. Vyloučení: 5 - 8. Diskvalifikace: 1 – 0 (Sochor). Diváků: 370.

V úvodních třech minutách zápasu platilo – co minuta, to gól v domácí síti. Teprve pak Lovosice snížily, ale vzápětí už Hranice vedly 4:1. Teprve pak se domácí probrali a do 7. minuty srovnali na 4:4 a vyrovnanou partii s hosty drželi až do 20. minuty a stavu 12:12. V následující pětiminutovce ale nedokázali překonat výtečného Fabiána v hranické brance a hosté si z rychlých brejků vytvořili čtyřbrankový náskok, který jim vydržel až do přestávky.

Úvod druhé půle patřil domácím, kteří rychle snížili na 20:21, vzápětí znovu prohrávali o čtyři, ale v 39. minutě to bylo zase jen o gól 23:24. Tahle přetahovaná trvala až do 58. minuty, kdy Lovosice srovnaly na 31:31. Poslední tři minuty byly hodně divoké. Hraničtí ještě v 58. minutě odskočily na 31:33, když je rozhodčí přísně oslabil za trenérův přešlap z vymezeného prostoru. V tu chvíli se znovu zaskvěl brankář Fabián, který neuvěřitelným způsobem domácím pochytal několik vyložených šancí. Z následných brejků hosté vstřelili ještě další tři branky, na které Lovosičtí dokázali už jen dvakrát odpovědět a snížit na konečných 33:36.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:

"Zápas jsme začali dobře, v prvním poločase jsme si vytvořili čtyřbranlový náskok o který jsme ale hned na začátku druhé půlky přišli. Kritická situace nastala, když Lovosice chvíli před koncem vyrovnaly na 31:31. Naštěstí ale máme Fabiána, který byl znovu nejlepším hráčem na hřišti a v rozhodujících chvílích pochytal několik vyložených šancí domácích a rozhodujícím způsobem přispěl k naší výhře. Vyplatila se nám osobní obrana Boučka a přes absenci Kovaříka, Dobeše a Stržínka jsme byli lepší jak v obraně, tak i v útočné fázi. Je to pro nás velice cenné vítězství a dobrý vstup do trojice zápasů s těžkými soupeři."

Další výsledky 1. kola:

Kopřivnice - Karviná 21:24, Třeboň - Plzeň 31:24, Jičín - Napajedla 39:14, Frýdek-Místek - Dukla 25:33, Brno - Zubří 24:40.