Na porážku musíme zapomenout, v sobotu čeká Třeboň

I přes prohru s Duklou drží naši házenkáři třetí místo s jednobodovým náskokem právě před svým přemožitelem. Teď ale musí rychle zapomenout na nepodařený zápas, pustit porážku z hlavy a rychle se soustředit na sobotní bitvu v Třeboni. Hrát stále nemůže zraněný Dobeš a otazník visí i nad startem Kolmajera, který už do čtvrtečního zápasu nastupoval s horečkou. Zápas na jihu Čech začína v 18 hodin, odjezd od haly je naplánován na 12.45 hodin.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha

27 : 32 (11 : 17)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha, Stržínek, Samiec, Hradil 4, Skřídlo 1, Pernička 3, Ševeček, Kovařík 4, Štípek, Hojník 3, Valášek 2/2, Kolmajer 10.

Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 5/2 – 1/1. Vyloučení: 7 - 7. Diskvalifikace: 1 – 0 (Valášek). Diváků: 650.

Hned po první akci dostali naši hráči možnost zahrávat sedmičku, Pristaš ji však Hradilovi chytil a naznačil, že to tentokrát nebudou mít domácí střelci jednoduché. Dukla se vzápětí dostala do dvoubrankového vedení, ale Hraničtí dokázali srovnat a držet s Duklou krok až do 15. minuty a stavu 7:7. Pak udělali několik chyb a hosté šli do čtyřbrankového vedení 8:12, které do poločasu zvýšili až na 11:17.

Ve druhé půli se domácí tým ze všech sil snažil zvrátit průběh utkání, několikrát snížil na rozdíl čtyř branek, ale ve 48. minutě za stavu 22:26 neproměnili domácí třetí sedmičku, následně jim byli vyloučeni dva hráči, čehož zkušení hosté využili ke zvýšení na 22:29, čímž zápas definitivně rozhodli ve svůj prospěch.

Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Z výsledku jsem zklamaný. Přestože Dukla patří k favoritům soutěže, tak jsme si na ni věřili. Bohužel se dnes neprosadily naše tradiční opory. Jak střelec Hradil, tak brankář Fabián dnes neměli svůj den. Stává se to, nikdo se nevyhne útlumu, bohužel pro nás máme úzký kádr, takže tento výpadek nešlo nahradit. Dukla nás předčila v obraně, její hráči byli rychlejší než my a zaslouženě vyhráli. Na dnešní zápas musíme rychle zapomenout, v sobotu jedeme do Třeboně a tam chceme zase vyhrát."

Další výsledky 10. kola:

Plzeň - Brno 35:24, Napajedla - Frýdek-Místek 28:20, Lovosice - Třeboň 31:22, Karviná - Jičín 31:25, Zubří - Kopřivnice 30:23.