Štolcar vychytal vítězství

HC Cement Hranice – TJ Štart Nové Zámky 30:28 (17:15)

V zápase 30. kola házenkářské interligy vydřel tým Cementu Hranice vítězství nad mužstvem Nových Zámků. Zásluhu na tom má především famózní Petr Štolcar, který hlavně ve druhé půli držel naděje domácích "nad vodou" a také střelec Tomáš Kolmajer, který v závěru zápasu na sebe vzal střeleckou odpovědnost a šesti brankami z posledních osmi přispěl k zisku cenných bodů.
V úvodu první půle byli domácí jasně lepší, ujali se vedení a svůj náskok zvyšovali až na 16:10. Posledních pět minut se jim ale přestalo dařit a hosté do přestávky snížili na 17:15.

Ve druhé půli kupil domácí tým jednu chybu za druhou a nebýt vynikajícího Štolcara v brance, prohráli domácí rozdílem třídy. I tak se hosté v 54. minutě ujali vedení 26:25. V napínavém a nervy drásajícím závěru však domácí především díky brankářům (v 60. minutě nastoupil Raška na sedmičku a chytil ji) a střelci Kolmajerovi strhli vítězství na svou stranu.

Nejvíce branek: Kolmajer 10/2, Stržínek a Vaško 4 – Bohunický 7, Ivanov 5, Straňovský 5/4. Sedmimetrové hody: 8/4 – 5/4. Vyloučení: 4 – 6. Diskvalifikace: 0 – 1 (Ivanov). Rozhodčí: Vaník, Pavlát. Diváků: 300.

Další výsledky 30. kola:

MŠK SIRS Považská Bystrica - SHK Louny 32:27 (17:7), HC Frýdek-Místek - HC Dukla Praha 26:22 (15:8), Allrisk CAC Praha - ŠKP Bratislava 20:18 (9:8), HC Baník Karviná - ŠKP Sečovce 36:19 (22:8), HC Sokol Kostelec na Hané - Tatran Prešov 25:38 (10:16), 1. MHK Košice - HC Zubří 33:26 (17:11), předehráno: Trnava - Hlohovec 34:17 (18:7).

Podrobnosti k utkání a tabulku HIL zveřejníme zítra.