Jsme zpět na třetím místě

Náš tým se po vítězství nad posledními Napajedly a zaváhání Dukly v televizním utkání s Karvinou dostal zpátky na třetí místo v tabulce. Hranický tým je po dvanácti kolech s 366 brankami nejlépe střílejícím mužstvem, ale s 317 inkasovanými góly je až na sedmém místě! Chyby v obraně byly dobře patrné právě v posledním zápase proti slabým Napajedlům, mužstvo má teď do zápasu s Karvinou co dělat, aby tuto neřest odstranilo, jinak bude muset na dobrý výsledek s lídrem soutěže zapomenout. Mezitím ještě v sobotu nastoupí k dalšímu nelehkému zápasu v Brně.

TJ Cement Hranice – TJ Fatra Slavia Napajedla

43 : 28 (20 : 13)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha 1, Samiec 1, Hradil 11/5, Skřídlo 6, Pernička 9, Ševeček 1, Kovařík, Štípek 4, Hojník 4, Valášek 3, Kolmajer 3.

Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2. Vyloučení: 4 - 4. Diváků: 500.

Náš tým se hned v úvodu s vervou pustil do soupeře, ten však dal najevo, že svou kůži neprodá lacino a v obraně svou tvrdost někdy až přeháněl, na což hned v úvodní šanci zápasu doplatil Kolmajer, který se po faulu až do konce poločasu na palubovce neobjevil. Nařízenou sedmičku Hradil s přehledem proměnil a skóre ve prospěch domácích začalo pravidelně narůstat. Velkou zásluhu na tom ale nakonec měli i sami hosté, kteří dělali spoustu technických chyb, za což byli trestáni ztrátou míče a dalšími góly ve vlastní brance. Od 15. minuty a stavu 11:4 už domácí trenéři ve snaze dát příležitost i dalším hráčům z lavičky, míchali se sestavou. Ani to však hostům nepomohlo ke snížení náskoku a poločas prohráli 20:13.

Ve druhé půli převaha domácích ještě vzrostla, oslabení hosté, kteří do Hranic přijeli jen s jedenácti hráči přesto dokázali trestat lehkomyslnou obrannou činnost hranických hráčů a zabránit tím totálnímu debaklu. Konečný patnáctibrankový rozdíl je pro poslední Napajedla nakonec celkem přijatelný, pro domácí ale 28 inkasovaných branek znamená varování před blížícími se zápasy s týmy z čela tabulky.

Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Jediné plus tohohle zápasu vidím v tom, že si zahráli všichni hráči z lavičky a marodi mohli šetřit síly. Jinak obranná činnost byla katastrofální, špatně jsme zakládali rychlé protiútoky a když už jsme získali balon, tak jsme ho zase ztráceli. V útoku jsme se sice prosazovali, ale bránit takto laxně na půl plynu se Zubřím nebo Karvinou si dovolit určitě nemůžeme. Po dvou špatných zápasech a prohrách s Dukl u a v Třeboni se znovu snažíme dostat do herní pohody. Naší povinností je teď vyhrát těžké utkání v Brně a ze zápasů s Karvinou, Zubřím a v Kopřivnici získat minimálně dva body, což rozhodně nebude lehké. Chceme bojovat s Duklou o třetí místo proto si nemůžeme dovolit ztrácet body ani se silnými soupeři."

Další výsledky 12. kola:

Brno - Třeboň 22:25, Jičín - Plzeň 31:18, Kopřivnice - Lovosice 27:23, Frýdek-Místek - Zubří 20:24, Dukla - Karviná 26:27.