HC Cement Hranice

Pohoda skončila, čekají nás těžké boje

Po dvou relativně snadných výhrách nad Napajedly a Brnem, teď naše házenkáře čeká trojice těžkých soupeřů. Už ve středu přivítají vedoucí Karvinou, v neděli jedou odehrát regionální a vždy vypjaté derby s Kopřivnicí a příští neděli sehrají poslední letošní zápas s dalším favoritem soutěže, celkem Zubří.

Házená Brno - TJ Cement Hranice

24 : 31 (10 : 16)Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha, Stržínek, Hradil 10, Skřídlo 3, Pernička 2, Ševeček 1, Kovařík 3, Dobeš, Štípek 1, Hojník 1, Kolmajer 7, Valášek 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/0. Vyloučení: 5 - 5. Diváků: 150.Až do patnácté minuty a stavu 6:6 vzdorovali Brňané našemu týmu. Teprve pak hosté zpřesnili obranu a rychlé protiútoky nekompromisně zakončovali přesnými střelami. Ve 21. minutě už vedli 11:7 a do konce poločasu brankový rozdíl navýšili až na 16:10.

Definitivní rozhodnutí přišlo hned v úvodu druhého poločasu. Hranice zvýšily na 18:10 a trenér Frank začal na hřiště posílat i náhradníky z lavičky. Přesto se domácím nepodařilo přiblížit více než na rozdíl čtyř branek, v poslední pětiminutovce ale hosté svůj náskok znovu zvýšili až na konečných 24:31.

V Brně po dlouhé přestávce zaviněné zraněním poprvé nastoupil Rosťa Dobeš. Herní pauza a nesehranost s ostatními na něm byla znát, přesto i na jeho bedrech bude v příštích zápasech ležet spoluodpovědnost za výsledky týmu.Trenér Cementu Frank nám k zápasu řekl:

"Získali jsme povinné body, i když Brno rozhodně nebylo odevzdaným soupeřem. Dobře bránilo a problémy nám dělaly jejich dobře hrající spojky. Z našeho týmu zahráli nejlépe Hradil s Kolmajerem a později i Valášek, naopak se nedařilo pravé straně – Hojníkovi a Perničkovi se Ševečkem. Po rozpačitém úvodu jsme zpřesnili obranu a dávali branky z rychlých brejků. Bylo dobré, že jsme zápas rozhodli už v úvodu druhé půlky, takže si opět zahráli všichni z lavičky včetně Dobeše, který se ale po dlouhé pauze na hřišti teprve rozkoukával. Ve středu nás doma čeká Karviná, ta teprve prověří, jak na tom jsme."Další výsledky 13. kola:

Napajedla - Karviná 15:38, Třeboň - Kopřivnice 27:23, Zubří - Dukla Praha 31:21, Plzeň - Frýdek-Místek 28:25, Lovosice - Jičín odloženo.Tabulku extraligy najdete ZDE.


Pohoda skončila, čekají nás těžké boje
(viki, foto: AP)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko