Karviná potvrdila roli favorita

Jako prorocká se ukázala být slova trenéra Miroslava Franka, když po historickém vítězství v Karviné prohlásil, že tento tým se dá porazit, ale ne porážet. Potvrdil to včerejší zápas, na který se lídr extraligy důkladně připravil a přestože s ním náš tým tři čtvrtiny zápasu dokázal držet krok i vyrovnané skóre, dokázal v závěru mistrně vyžít střeleckého výpadku domácích a zvrátit zápas ve svůj prospěch.

TJ Cement Hranice – HCB Karviná

24 : 30 (12 : 16)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Stržínek, Samiec, Hradil 9/2, Skřídlo, Pernička 1, Ševeček, Kovařík 3, Dobeš 1, Štípek, Hojník 1, Valášek 6/1, Kolmajer 3.

Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0. Vyloučení: 6 - 10. Diskvalifikace: 0 – 1 (Korňan) Diváků: 550.

Proti lídrovi extraligy nastoupil náš tým v kompletním složení a s cílem zopakovat senzační výsledek ze zápasu v Karviné. V první desetiminutovce se domácím hráčům dařilo udržet soupeře na uzdě a pozornou a nekompromisní hrou v obraně nepustit hosty do zakončení. V útoku si ale domácí ve snaze neudělat chybu počínali neobratně a křečovitě, takže se nikdo nedivil, že za tu dobu padly jen čtyři branky a stav byl 2:2. Teprve v následujících minutách se Karvinským podařilo několik rychlých akcí, dostali se do vedení 7:3, o které však v následujícím oslabení téměř přišli. Hranice snížily na 6:7, vzápětí však znovu třikrát inkasovaly a pustily hosty do trháku, který na konci poločasu vyjadřovalo skóre 12:16.

Druhou půli zahájili domácí opět zodpovědnou obrannou činností a k ní přidali i přesnost v koncovce. To jim společně s nečistou hrou Karviné a častým vylučováním jejich hráčů umožnilo postupně smazávat náskok soupeře, až na nerozhodný stav 19:19 ve 42. minutě. Náš tým pak promarnil několik šancí jít do vedení, rozchytal karvinského gólmana Puteru a vlastními chybami v rozehrávce umožnil hostům zvrátit zápas v jejich prospěch. Zkušení karvinští hráči tak ze stavu 21:21 během deseti minut sedmi brankami „utekli“ na 28:22 a šestibrankový náskok už si za jásotu početné skupiny svých věrných fanoušků bez obtíží pohlídali.

Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Chtěli jsme Karvinou potrápit, věděli jsme, že po zkušenosti z domácího zápasu s námi se na nás pečlivě připraví a udělá vše pro to, aby nám porážku oplatila. Po prohraném poločase se nám podařilo vyrovnat, ale pak jsme za deset minut dali jen jeden gól, soupeř šel do trháku a my už neměli sílu na zvrat. Máme úzký kádr a když opory Valášek s Hradilem začnou dělat chyby, není nikdo, kdo by je nahradil. Znovu nám podle představ nezahrála pravá strana, která měla dát více branek, abychom mohli s tak silným soupeřem hrát vyrovnanější partii. Karviná je favorit extraligy, dnes jsme body neztratili, mohli jsme je jen získat, teď se musíme soustředit na zápas v Kopřivnici a zkusit potrápit příští týden Zubří."

Náš tým už v neděli čeká další těžký zápas, derby v Kopřivnici, která zatím nemá výsledky jaké by si přála, a o to víc bude toužit po vítězství nad svým odvěkým rivalem.

Další výsledky 14. kola:

Dukla Praha - Plzeň 26:23, Kopřivnice - Házená Brno 34:31, Frýdek-Místek - Lovosice 24:35, Napajedla - Zubří 27:34, Jičín - Třeboň 30:19.