Výkon v Kopřivnici připomněl loňský rok

Po propadáku, který naši házenkáři předvedli v Kopřivnici si zřejmě mnozí hraničtí příznivci vzpomněli na neutěšený loňský podzim, kdy naše mužstvo (shodou okolností plné kopřivnických hvězd v čele s koučem Bartoněm) šlo od porážky k porážce a jeho herní zaujetí a bojovnost byly na bodu mrazu. Od té doby se v hranické házené hodně změnilo a výkony i výsledky našich házenkářů daly na trpký podzim roku 2004 zapomenout. Věřme, že se v neděli jednalo jen o ojedinělý výpadek a že už v neděli proti Zubří a hlavně po toužebně očekávané zimní přestávce mužstvo vrátí k výkonům a výsledkům, které ho v první třetině soutěže držely na špici tabulky, ve společnosti Karviné a Zubří.

KH Kopřivnice – TJ Cement Hranice

30 : 21 (14 : 9)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Bláha 1, Samiec, Kolmajer 5, Skřídlo 2, Dobeš 2, Hradil 5/2, Kovařík, Štípek, Ševeček 1, Pernička, Valášek 2, Hojník 3.

Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/2. Vyloučení: 7:7. Diskvalifikace: 2:1 (M. Šustala, Hanzelka - Kovařík. Diváků: 300.

Už zdravotní stav týmu před utkáním (Hojník po nemoci, Valášek bolestivě naražená ruka, Stržínek dlouhodobé zranění a hned v úvodu si Pernička přivodil výron v kotníku) naznačoval, že to budou mít Hraničtí v Kopřivnici více než těžké. K tomu nutno připočítat skvělou obrannou činost domácích včetně „osobky“ na Hradila, výborný výkon brankáře Kličuka a neuvěřitelné množství technických chyb a malou bojovnost u hranického týmu a obraz zkázy byl na světě. Kopřivnice postupně vedla 2:0, 5:1, 8:3 a 12:6, pak se náš tým na chvíli vzpamatoval, ve 28. minutě třemi góly snížil na 12:9, ale do přestávky ještě stačil dvakrát inkasovat a do šaten odcházel s pětibrankovým mankem.

Také druhá půle se vyvíjela podle představ domácích, kteří dál hráli precizní obranu a po chybách hranického týmu nekompromisně zvyšovali skóre. Na jejich hře se neprojevila ani diskvalifikace Hanzelky a M. Šustaly. Ve 45. minutě už vedli 22:14, za šest minut 27:17 a v 54. minutě dokonce 29:18. Našemu týmu se v závěru ještě podařilo alespoň zkorigovat na 29:21, ale poslední slovo patřilo mladému Jirkovi Krčmářovi, který zarovnal domácí vítězství na 30:21.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:

“Podali jsme jasně nejhorší výkon v této sezóně. Jako trenér se za předvedenou hru týmu stydím a doufám, že se stydí i hráči. Kvůli zdravotním problémům některých hráčů jsme sice nenastupovali zrovna v optimální pohodě, ale to neomlouvá hru, kterou jsme v Kopřivnici předvedli. Hojník, Dobeš a Valášek zahráli podprůměrný zápas, Hradil se jen těžko vyrovnával s osobní obranou, takže jediný, kdo snesl extraligová měřítka byl Kolmajer. K tomu se už v úvodu zranil Pernička a už v prvním poločase dostal červenou kartu Kovařík a ani náhradníci Ševeček se Skřídlem se neprosadili podle našich představ. Útok byl katastrofální, bez eliminovaného Hradila jsme se ve hře pět na pět vůbec neprosadili, takže domácí se od začátku dostali do náskoku, který dále zvyšovali. Ke konci jsme už střídali všechny hráče, protože už nebyla šance na zvrat. Chyběla nám bojovnost, srdce jsme nechali v šatně. Musíme se teď dát dohromady a zkusit potrápit v neděli Zubří."

Další výsledky 3. kola extraligy:

Lovosice - Dukla Praha 32:27, Třeboň - Frýdek-Místek 23:20, Plzeň - Napajedla 27:19, Brno - Jičín 21:33.

Kolo bude dohráno ve středu 14. 12. zápasem Zubří - Karviná.