Pěkný zápas s remízovým koncem

Pohledný, bojovný a až do poslední vteřiny napínavý zápas sehráli naši s druhým týmem tabulky. Po propadáku v Kopřivnici se tým dal neuvěřitelným způsobem dohromady a v prvním poločase předváděl nápaditou a efektivní hru, soupeře jasně přehrál a vytvořil si slibný náskok. Ve druhé půlce sice Zubří srovnalo, ale pět minut před koncem měli domácí znovu čtyřbrankový náskok, který ale zkušení hosté dokázali zlikvidovat. Samotný závěr už byl loterií o to, kdo dá vítězný gól. Díky skvělým gólmanům se to ale nepodřilo ani jednomu ze soupeřů.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří

28 : 28 (19 : 14)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík – Stržínek 2, Samiec, Hradil 5/2, Skřídlo 2, Pernička, Ševeček, Kovařík 7/1, Dobeš 1, Štípek, Hojník 7, Valášek 2, Kolmajer 2.

Rozhodčí: Kohout, Padevět. Sedmimetrové hody: 5/3 – 7/4. Vyloučení: 5 - 4. Diváků: 650.

V úvodu utkání náš tým pětkrát o branku vedl, ale Zubří pokaždé dokázalo vyrovnat. Za stavu 5:5, ale domácím zlikvidoval několik šancí zuberský brankář Luňák a hosté si vytvořili dvoubrankový náskok, který však během dvou minut zase ztratili. Hraničtí pak pozornou obrannou hrou a za podpory výborného Fabiána v brance eliminovali útočné snahy Zubří, dostali se do vedení, které do konce poločasu zvýraznili až na pětibrankový náskok 19:14.

V úvodu druhé půle využili hosté dvě přesilovky a dvě sedmičky ke snížení na 22:21, ale domácí jim vzápětí oplatili stejnou mincí a znovu si vytvořili tříbrankový náskok 24:21. O ten ale během následujících tří minut v oslabení znovu přišli, Zubří srovnalo na 24:24 a jen díky Fabiánovi se nedostalo do vedení. Rozhodnout mohli domácí v následující pětiminutovce, kdy si po rychlých akcích vybudovali čtyřbrankový náskok a další dvě vyložené šance spálili. Přesto pět minut před koncem vedli 28:24. Hosté ale zkonsolidovali síly, vzali si oddechový čas a minutu a půl před koncem vyrovnali na 28:28. Ve zbývajícím čase zavládla na hřišti nervozita a úporná snaha obou týmů vstřelit vítězný gól. Hraničtí ale nedokázali ve dvoj a těsně před koncem i trojnásobné přesilovce překonat vynikajícího Luňáka ze sedmičky ani dalších dvou náskoků z brankoviště a sami museli být rádi, že Fabián zlikvidoval dvě vyložené šance Zubří. Napínavý, bojovný a pro fanoušky obou týmů vzrušující zápas tak skončil zaslouženou remízou.

Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Po fiasku v Kopřivnici bylo otázkou v jakém rozpoložení mužstvo nastoupí. Tahle porážka ale naštěstí tým spíše vyhecovala, odehráli jsme dobrý zápas, musím kluky pochválit za bojovnost, jsem jen trochu zklamaný z toho, že jsme v závěru nedokázali vyhrát. Měli jsme k vítězství blíž než Zubří, i když hosté měli v závěru taky šance, ale za stavu 28:24 pět minut před koncem už jsme to měli zvládnout, určitě je škoda Kovaříkem neproměněné sedmičky a náskoků Ševečka a Hojníka. V trojnásobné přesilovce jsme měli branku dát a to bez ohledu na to, že do konce zbývalo jen sedm vteřin, takové příležitosti se musí využívat."

Další výsledky 16. kola:

Jičín - Kopřivnice 25:24, Dukla - Třeboň 36:16, Karviná - Plzeň 35:24, Frýdek-Místek - Brno 30:26, Napajedla - Lovosice 26:34.